У Заводському районі Миколаєва перевірили доступність виборчих дільниць для людей з інвалідністю

У Заводському районі Миколаєва перевірили доступність виборчих дільниць для людей з інвалідністю

У Заводському районі Миколаєва перевірили доступність виборчих дільниць для людей з інвалідністю Суспільне Миколаїв

У липні Громадянська мережа ОПОРА перевірила доступність 21 виборчої дільниці в Миколаївській області.

Координатор спостереження за виборами Громадянської мережі ОПОРА Дмитро Баштовий говорить, що жодну з дільниць не можна назвати доступною для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

За словами радниці Миколаївського міського голови з вирішення питань людей з інвалідністю Ольги Виноградової, кількість виборців, які відносяться до групи маломобільних, досить велика.

"За даними департаменту праці та соціального захисту населення є кілька цифр: це і інваліди війни – 668 осіб. Всього осіб з інвалідністю загального захворювання 16 862, з них тільки першої групи, сюди входять і інваліди-візочники, це 1 429 осіб. Загальна цифра, дуже важко озвучити, через те, що дуже багато людей похилого віку, які теж є маломобільними і не можуть повноцінно добиратися до виборчих дільниць", – розповіла Ольга Виноградова.

21 серпня представники ОПОРИ перевірили дві дільниці Заводського району Миколаєва

Авторка – Тетяна Макушева, оператор – Сергій Куропятник.

Виборча дільниця 480765, що за адресою Даля, 11–а, зареєстрована на базі Морського ліцею імені професора М. Александрова.

Директорка закладу Тетяна Геллер говорить, що в цій будівлі до переїзду ліцею був інклюзивно-ресурсний центр. Тому заїхати на візку вже реально. З іншого боку закладу є облаштований пандус. Залишилося і санітарно-гігієнічне приміщення. Воно відповідає всім нормам.

Відомо, що ця дільниця за кількістю виборців належить до великих, мають прийняти більше 1400 осіб. Приміщення, в якому люди голосуватимуть, має бути від 80 квадратних метрів. В даному випадку це спортивна зала. Але піднятися треба сходами. Є й інший вихід, але повністю розбитий. Потребує капітального ремонту.

Дмитро Баштовий разом з Русланом Бузіком відвідали і Обласний палац культури, на базі якого розташована дільниця 480764. Вона теж належить до великих, має прийняти більше 1600 виборців.

Для людей з сенсорними порушеннями сходи мають бути позначені світловідбивними елементами та тактильною плиткою. На цій дільниці є лише світловідбивні елементи.

Перевіряють і відповідність пандусу усім нормам.

"Кут нахилу пандусу повинен бути, за нормативами, 8 – 10 градусів. Що ми бачимо, тут 3,3. Щодо дворівневих поручнів, вони повинні розташовуватися на висоті 70 та 90 см. Цей пандус можна вважати нормативним і по нашим індикаторам ставити максимальну кількість балів", – каже Дмитро Баштовий.

Дмитро Баштовий говорить, якщо помітили недоступність виборчої дільниці, варто обов’язково писати звернення до влади: "У першу чергу, можна звернутися до балансоутримувача, до міської або обласної влади. Якщо взяти виборчий кодекс, там є зобов’язання до 2025 року облаштувати всі виборчі дільниці відповідно до норм доступності".

Всі звернення, які пишуть люди з інвалідністю, до ЦВК щодо доступності виборчої дільниці не мають жодного результату через відсутність грошей на облаштування усіх умов, – говорить Ольга Виноградова.

У Заводському районі Миколаєва перевірили доступність виборчих дільниць для людей з інвалідністюСуспільне Миколаїв

Заступник міського голови Юрій Андрієнко телефоном сказав, що дільниці ще в процесі підготовки. Коментувати щось стосовно дільниці на Даля, 11–а відмовився. Говорить, що необхідно звертатись до райадміністрацій, або вибирати варіант голосування вдома.

Читайте також

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди