Свято на честь річниці звільнення Святогірської громади від російської окупації провели у селі Богородичне. 12 вересня 2022 року в ході Харківської наступальної операції українські воїни звільнили Святогірську громаду, зайшовши у місто Святогірськ. У центрі села зібрались бійці Нацгвардії, Збройних сил України та територіальної оборони — підрозділів, які брали участь у деокупації. На фоні зруйнованих будівель вони розгорнули український прапор. Як святкували і згадували бої — у репортажі.
Громада була під російською окупацією понад три місяці.
"На той час всі переправи були розбиті і нам приходилось добиратись через річку човнами. Те, що ми зайшли на територію і побачили, — це був жах. Дуже багато загинуло цивільного населення, серед яких були також і діти. Основні звернення і документація — це було воєнні злочини, вбивства, були задокументовані факти і мародерства, і пограбувань, були встановлені злочинці російські. Ці матеріали передані в головне слідче управління, СБУ", — розповів начальник ГУНП у Донецькій області Руслан Осипенко.

"Святогірська громада і ці населені пункти, вони займають особливе місце в пам'яті. Бо надзвичайно високою ціною далося звільнення і втримання взагалі цих місць", — зазначив боєць 95-ї окремої десантно-штурмової бригади Дмитро Вольський.

"Дані населені пункти відіграють дуже важливу пам'ять в історії нашої бригади. Дуже важкі бої. Дуже багато сил бригада потратила і втратила на даному напрямку. Але ми вистояли. Ми обов'язково звільнимо землі, ми обов'язково відновимо кордони 91 року, тому що це наша земля", — зазначив боєць 81-ї окремої аеромобільної бригади, герой України Олег Олива.

Керівник Святогірської громади Володимир Рибалкін вручив символічні перначі, зроблені з хвостовиків мін, воїнам 95-ї окремої десантно-штурмової бригади та 81-ї окремої аеромобільної бригади.
"Бойові підрозділи 81 -ї та 95-ї, якщо ми кажемо про 95, це були більші бої на рубежі Долина-Мазанівка-Краснопілля і в тих лісах — не дали пройти ворогу і не дали дійти до Слов'янська", — додав начальник Святогірської МВА Володимир Рибалкін.

На згадку про звільнення громади від росіян у Богородичному створили пам'ятний "рубіж незламності".
"Ми зробили локацію "рубіж незламності", присвячену подіям звільнення не тільки Святогірська, а ще й Долини, Мазанівки, Краснопілля, де в цей час стояли сили ЗСУ, тероборони. На тризубі — номера тих бригад, які брали участь в цих подіях. Вони своєю хоробрістю не дали пройти далі захопити Слов'янськ, Краматорськ", — зазначив Володимир Рибалкін.

Учасники заходу залишили побажання на дошці, встановленій біля розбитої бібліотеки.

І посадили калинові дерева — символ відновлення громади, постраждалої від війни.
Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram