Російське військо обстріляло всі деокуповані села Луганщини, де проживають місцеві жителі

Російське військо обстріляло всі деокуповані села Луганщини, де проживають місцеві жителі

Луганська обслать, деокупація, 21 травня 2023 рік
Український воїн проїжджає звільненим селом на Луганщині, 21 травня 2023 рік. AP/Libkos

Російські військові протягом 18 травня обстріляли всі деокуповані села Луганської області, де залишаються люди. Зокрема у Невському та Новолюбівці сталося близько 30 вибухів.

Про це повідомив начальник Луганської ОВА Артем Лисогор у Facebook.

Він уточнив, що у Невському та Новолюбівці внаслідок обстрілів зруйновані три будинки та адміністративні будівлі.

"Масовано обстріляні логістичні шляхи навколо. По Макіївці росіяни вдарили з гелікоптера та реактивної системи залпового вогню "Град". Також під артилерійський та мінометний вогонь потрапили Куземівка та Стельмахівка", — написав Лисогор.

Що відомо про життя людей на деокупованій частині Луганщини

У деокупованих селах Луганської області, що розташовані поблизу фронту, лишились 55 людей станом на 9 травня, повідомив в ефірі "Суспільне. Студія" начальник Красноріченської селищної військової адміністрації Михайло Хуторянський. Всі вони підписали відмови від евакуації. До повномасштабного вторгнення в цих населених пунктах мешкали близько 1500 людей. Після деокупації, 214 мешканців із чотирьох сіл евакуювались на підконтрольну Україні територію.

Від довоєнної інфраструктури сіл майже нічого не залишилось.

"Тут було дві сучасні школи, два фельдшерсько-акушерських пункти, будинок культури, будівлі старостатів. Зараз все це зруйновано. На території сіл немає жодного вцілілого будинку. Понад 400 сімей залишились без житла. Постійні обстріли. Більше двох років люди живуть без світла, без роботи, медичного й соціального забезпечення", — розповів Михайло Хуторянський.

Що відомо про деокупацію населених пунктів Луганської області

Станом на 23 квітня 2024 року в регіоні деокуповані 15 населених пунктів, розповів Суспільне Донбас очільник Луганської обласної військової адміністрації Артем Лисогор. Вісім з них розташовані на смузі зіткнення, там немає цивільних.

Є ряд населених пунктів, в яких сконцентрувалось все населення з цих населених пунктів. Найбільше лишаються у Невському та Макіївці — 60 людей.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок