Росія вивела майже всі свої підрозділи з території Білорусі — ДПСУ

Росія вивела майже всі свої підрозділи з території Білорусі — ДПСУ

Андрій Демченко, речник Державної прикордонної служби України
Андрій Демченко, речник Державної прикордонної служби України. Фото: УНІАН

Росія зараз не має необхідного ударного формування не території Білорусі, яке може здійснити вторгнення на територію України. У межах ротації РФ вивела практично всі свої підрозділи з Білорусі.

Про це на брифінгу заявив речник Державної прикордонної служби України (ДПСУ) Андрій Демченко.

"На цей момент РФ вивела у межах ротації практично всі свої підрозділи, які завершили підготовку. Натомість нові підрозділи туди заведені не були. Перебування "вагнерівців" на території Білорусі – під великим питанням. Вони не залучені до якихось активних дій, зокрема дестабілізації ситуації на кордоні з Україною чи країнами ЄС.", — сказав Демченко.

Речник ДПСУ зазначив, що противник використовує Білорусь, як майданчик для підготовки своїх підрозділів, і там періодично знаходились російські військові у кількості 10-11 тисяч осіб. Тобто, РФ на сьогодні не має угруповання для здійснення вторгнення з Білорусі на територію України.

За його словами, по лінії держкордону з Білоруссю за останній час прикордонники не фіксували будь-яких змін. На кордоні ситуація повністю контрольована. Укріплення кордону продовжується, щоб унеможливити випадки диверсій або ж дестабілізації ситуації.

Участь Білорусі у війні РФ проти України

До повномасштабного вторгнення РФ в Україну на території Білорусі були зосереджені десятки тисяч російських військових, частина з яких брала участь у війні на українській території, а також здійснювала ракетні та авіаційні удари.

За даними Інституту вивчення війни, невизнаний низкою держав президент Білорусі Лукашенко, з великою ймовірністю, й далі даватиме Росії доступ до повітряного простору своєї країни, аби висловити підтримку Путіну.

30 жовтня Генштаб повідомив, що РФ перекидає війська в Білорусь. 1 грудня у українські військові вказали, що в Білорусі готують підрозділи танкової армії. У Міноборони України запевнили, що ЗСУ готові до будь-яких викликів.

Путін заявив, що Росія 1 липня закінчує будівництво спеціального сховища для тактичної ядерної зброї у Білорусі та вже передала ракетний комплекс "Іскандер", здатний нести таку зброю. Він додав, що Росія не передає тактичну ядерну зброю, але розмістить її та навчить військових.

Якщо Росія розмістить в Білорусі свою тактичну ядерну зброю, це загострить безпекову ситуацію та може призвести до впровадження нових санкцій з боку ЄС, зазначив очільник дипломаті Євросоюзу Жозеп Боррель.

На початок