Запропонували включити генерала Дмитра Марченка. Миколаївські міська рада затвердила новий склад топонімічної комісії

Запропонували включити генерала Дмитра Марченка. Миколаївські міська рада затвердила новий склад топонімічної комісії

Запропонували включити генерала Дмитра Марченка. Миколаївські міська рада затвердила новий склад топонімічної комісії
Генерал-майор Збройних сил України, який обороняв Миколаїв, Дмитро Марченко. Фото: УНІАН

Депутати Миколаївської міської ради затвердили склад "Комісії з питань перейменування вулиць, провулків, проспектів, площ, парків, скверів та інших споруд, розташованих на території міста". До складу включили ім’я генерала Дмитра Марченка з приміткою "за згоди".

Відповідне рішення затвердили під час сесії 7-го вересня.

Начальник управління культури міста Юрій Любаров під час сесії сказав, що одна із кандидаток, Таміла Бугаєнко, відізвала свою кандидатуру зі складу комісії.

Замість Бугаєнко депутат Євген Павлович запропонував кандидатуру Дмитра Марченка. Міський голова Олександр Сєнкевич зазначив, що подібні пропозиції отримує у соціальних мережах.

“До мене теж звертаються через соціальні мережі щодо включення генерала Марченка до топонімічної комісії. Люди йому довіряють, ті, хто знає, що відбувалося в місті на початку вторгнення, й ті, хто особисто брав участь у обороні Миколаєва. Вважаю, це доцільним”, — сказав мер.

Депутати склад комісії у кількості 15 людей затвердили з урахуванням змін, але станом на 7 вересня невідомо, чи погодиться працювати у комісії сам Марченко.

Що відомо про перейменування вулиць Миколаєва

  • Вулиця Московська в місті остаточно отримала назву Маріупольська. Відповідне рішення депутати міськради ухвалили під час засідання 28 липня 2022 року
  • За словами Олександра Сєнкевича, у Миколаєві варто відновити роботу комісії з перейменування топонімів, адже в місті залишилися назви вулиць, які належать до радянської історії або пов’язані з РФ: вулиці Пушкінська, Гвардійська, 295-ї стрілкової дивізії тощо.
  • У Миколаєві станом на 2023 рік на перейменування очікують десятки топонімів. Пропозиції щодо нових назв може надати будь-яка людина, навіть анонімно.
  • Три депутатські комісії Миколаївської міської ради станом на 10 квітня 2023 року погодили проєкт положення щодо "Перейменування вулиць, провулків, проспектів, площ, парків, скверів та інших споруд, розташованих на території міста". Головна відмінність нового документу від положення, що діяло з 2015 року — чітко прописаний механізм створення топонімічної комісії.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок