Верещук: Банки не мають стягувати за борги кошти, які ВПО отримали як допомогу

Верещук: Банки не мають стягувати за борги кошти, які ВПО отримали як допомогу

Верещук: Банки не мають стягувати за борги кошти, які ВПО отримали як допомогу
Міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук, фото: Мінреінтеграції

Міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук заявила, що банки не повинні стягувати за борги кошти, які внутрішньо переміщені особи отримали як допомогу на проживання.

Про це посадовиця написала на своїй сторінці у Facebook.

"Почастішали скарги на те, що банки звертають стягнення на кошти, які переселенці отримують як допомогу на проживання. Як профільний міністр з питань ВПО вважаю несправедливим, що банки намагаються забрати кошти, які держава платить переселенцям. Бо ці люди залишилися без домівки та майна. У багатьох немає роботи", — зазначила Верещук.

Віцепрем'єрка вказала, що комерційне кредитування має свої ризики та назвала їх "частиною банківського бізнесу".

"Допомога переселенцям платиться не для того, щоб ці гроші забирали собі банки. Ідея в тому, щоб допомогти людині вижити протягом якогось часу. А не в тому, щоб банки вирішували свої проблеми за рахунок цих грошей. Для цього у банків є акціонери", — підкреслила посадовиця.

Верещук додала, що у Верховній Раді декілька місяців перебуває на розгляді урядовий законопроєкт №9065, який забороняє звернення стягнення на кошти, що отримуються як допомога на проживання ВПО.

Віцепрем'єрка закликала народних депутатів підтримати законопроєкт.

На початок