Новою міністеркою культури та інформполітики можуть призначити ексдиректорку УКФ Федів

Новою міністеркою культури та інформполітики можуть призначити ексдиректорку УКФ Федів

Ексклюзивно
Новою міністеркою культури та інформполітики можуть призначити ексдиректорку УКФ Федів
. Юлія Федів. Фото: з Фейсбуку Юлії Федів

Колишню директорку УКФ та координаторку ЮНЕСКО з питань культури Юлію Федів можуть призначити міністеркою культури та інформаційної політики України у найближчий час.

Вона погодилась на пропозицію очолити відомство, повідомило Суспільному джерело, наближене до Федів.

Водночас двоє співрозмовників у комітеті з питань гуманітарної та інформаційної політики сказали Суспільному, що голосування може відбутись наступного тижня.

Також, за нашою інформацією, про її кандидатуру повідомили нардепам від "Слуги народу", наступного тижня буде обговорення на фракції.

Федів очолювала УКФ у 2018–2021 роках. У 2021 році через конкурс стала директоркою видання hromadske.

Що відомо про відставку міністра культури Ткаченка

27 липня народні депутати Верховної Ради підтримали відставку Олександра Ткаченка з посади міністра культури та інформаційної політики. Ткаченко сам написав заяву на звільнення.

Перед цим Комітет із питань гуманітарної та інформаційної політики не підтримав відставку Ткаченка і передав це питання на розгляд у сесійній залі Ради. Сам міністр взяв участь у засіданні комітету та представив звіт за три роботи Мінкульту.

Ткаченко увечері 20 липня повідомив, що подав заяву про відставку через "хвилю непорозуміння щодо важливості культури під час війни". До того стало відомо, що "Мультимедійна платформа іномовлення України", якій належить телеканал "Дім" та UATV, вирішила профінансувати виробництво 53 українських фільмів та серіалів, які перемогли в конкурсі.

Серед проєктів, які мали отримати державне фінансування, — серіал "СМТ Інгулець" від компанії "Прототип Продакшин", якою володіє телеведучий Юрій Горбунов. Він уже заявив, що відмовився від державних 33 мільйонів гривень.

На початок