Уряд призначив Ростислава Карандєєва в.о. міністра культури

Уряд призначив Ростислава Карандєєва в.о. міністра культури

Важливо
Уряд призначив Ростислава Карандєєва в.о. міністра культури
. Олександр Ткаченко та Ростислав Карандєєв. Колаж Суспільне Культура

Кабінет Міністрів призначив виконувачем обов'язків міністра культури та інформаційної політики Ростислава Карандєєва. Раніше він був першим заступником Олександра Ткаченка, якого парламент звільнив напередодні. Таке рішення уряд ухвалив 28 липня.

Ростислав Карандєєв: біографія

Він народився 22 червня 1972 року в Києві, а на посаді першого заступника міністра культури працював із 15 липня 2020-го. Наводимо біографію тимчасового міністра.

Освіта

 • 1993 — Київський національний університет імені Тараса Шевченка (за фахом "Фізика твердого тіла").
 • 2002 — Київський національний університет імені Тараса Шевченка (за фахом "Правознавство").
 • 2007 — докторантура Міжрегіональної академії управління персоналом (доктор філософії в галузі економіки).
 • 2019 — магістратура Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв (менеджмент соціокультурної діяльності).

Початок політичної кар’єри

Вона розпочалася у 1996 році та була пов'язана з органами місцевого самоврядування. Ростислав Карандєєв обійняв посаду головного спеціаліста інформаційно-аналітичного відділу в Київській міській державній адміністрації, а згодом очолив там пресслужбу (з очільником КМДА Олександром Омельченком). Через два роки став заступником голови Харківської райдержадміністрації Києва, а з 2001-го — заступником голови Дніпровської райдержадміністрації Києва.

Також був депутатом II, III та IV скликань Київради. А 1998 року делегований політичним об'єднанням "Молода Україна" на посаду міністра молоді і спорту Кабміну Юлії Тимошенко.

2001 — голова політичної партії "Молода Україна". Уже через рік балотувався до Верховної Ради у складі блоку політичних партій "Єдність" (до блоку належали "Молода Україна", Політична партія "Єдність Олександра Омельченка", Соціал-демократичний союз, "Українська партія Справедливості — Союз ветеранів, інвалідів, чорнобильців, афганців"), але не пройшов.

Програма "Наші гроші" також повідомляла про причетність Ростислава Карандєєва до створення партії "УДАР Віталія Кличка". Суспільне Культура не знайшло реакції самого політика щодо цієї заяви.

Справи сім’ї, молоді та спорту

 • 2006–2007 — директор департаменту фізичної культури Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту.
 • 2007–2008 — радник України у справах сім'ї, молоді та спорту з питань "Євро-2012".
 • 6 лютого 2008 — 14 квітня 2010 — заступник міністра України у справах сім'ї, молоді та спорту.

Карандєєв та Мінкульт

 • Березень 2014 — травень 2014 — радник міністра культури України Євгена Нищука.
 • 21 січня 2015 — 29 квітня 2016 — заступник міністра культури України В’ячеслава Кириленка.
 • 29 квітня 2016 — 26 лютого 2020 — заступник міністра культури України — керівник апарату (міністрами були Євген Нищук та Михайло Кулиняк).
 • Липень 2020 — радник керівника Офісу Президента України Андрія Єрмака.
 • 15 липня 2020 — перший заступник міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка.

Ростислав Карандєєв також є членом Асоціації реставраторів України та перебуває в складі ради Фонду гуманітарних програм міста Києва.

Скандал із грошима та незадекларований дім

У 2018 році Ростислав Карандєєв у вересні отримав 175 382 грн зарплати. Про це повідомляло "Радіо Свобода", проаналізувавши інформацію в Єдиному державному реєстрі щодо декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

У 2020 році на основі декларацій, поданих керівниками Мінкульту, видання "Телеграф" виявило, що того року він отримав зарплату двома великими траншами: 13 грудня — 99 589 грн та 30 грудня — 398 120 грн. Сукупно сума становила 497 709 грн. Видання наголошувало, що відповідно до річної декларації за 2018 рік середньомісячна заробітна плата Карандєєва мала становити 89 510 грн.

У 2021 році Карандєєв не задекларував деякі об’єкти нерухомості та порушив частину 4 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, писало "Слово і Діло". Зокрема, за висновком Національного агентства з питань запобігання корупції, таким був будинок у Кракові, де на той час навчався його син. А також житловий будинок у селі Вища Дубечня Вишгородського району Київської області, вартість якого дорівнювала майже 450 тисяч гривень. Це перевищувало 100 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, встановлених на дату подання декларації. Цю заяву прокоментував сам заступник міністра, зазначивши, що згідно з іншою редакцією закону “Про запобігання корупції” декларування цього будинку було не потрібне.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок