У Міносвіти затвердили освітню програму, за якою мають навчатися учні, які зараз перебувають за кордоном

У Міносвіти затвердили освітню програму, за якою мають навчатися учні, які зараз перебувають за кордоном

У Міносвіти затвердили освітню програму, за якою мають навчатися учні, які зараз перебувають за кордоном
Фото ілюстративне: Gettyimages

У Міністерстві освіти і науки затвердили освітню програму для школярів, які зараз перебувають за кордоном та продовжують здобувати українську освіту дистанційно. Про це 30 серпня повідомила пресслужба Міносвіти.

"Ця програма є частиною плану МОН щодо зменшення навчального навантаження на українських дітей за кордоном", — йдеться у повідомленні.

Міністерство уже рекомендувало виставляти учням оцінки за такі предмети, як математика, природничі науки тощо, відповідно до довідки із закордонної школи, переводячи їх у 12-бальну або двобальну шкалу ("зараховано"/"не зараховано").

І відповідно до цієї освітньої моделі, учні за кордоном повинні складати тільки предмети українознавчого компонента й можуть вивчати їх дистанційно.

Міністр освіти Оксен Лісовий зауважив, що на кінець навчального року за кордоном перебували приблизно 500 тисяч українських дітей шкільного віку: "Ми розуміємо, що за кордоном діти переважно зобов'язані відвідувати місцеву школу. Тож навчання ще й в українському закладі може бути складним через подвійне навантаження для дитини. Щоб уникнути цього, але зберегти українським дітям зв'язок із рідною країною, ми створили цю освітню програму, яка передбачає вивчення лише українського компонента — мови, літератури, історії та інших предметів, які не вивчають у закордонних школах".

Типова освітня програма містить:

  • перелік предметів й інтегрованих курсів, вивчення яких не передбачено навчальними планами закордонних закладів освіти;
  • рекомендований розподіл кількості навчальних годин на тиждень для вивчення предметів;
  • додаткові години для проведення індивідуальних консультацій та групових занять;
  • вимоги до осіб, які можуть здобувати освіту відповідно до цієї програми;
  • рекомендовані форми організації освітнього процесу;
  • опис оцінювання.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок