У МОН розповіли, в якому форматі будуть працювати школи

У МОН розповіли, в якому форматі будуть працювати школи

Ексклюзивно
Школярі в укритті під час повітряної тривоги
. Школярі в укритті під час повітряної тривоги, Київська область, вересень 2022 року. Фото: УНІАН

Заступник міністра освіти і науки України Андрій Сташків заявив, що з 13 тисяч шкіл, які наразі функціонують в Україні, 7,5 тисяч з першого вересня цього року будуть працювати у "звичайному форматі й ще близько 3 800 — у змішаному".

Про це Андрій Сташків сказав в ефірі телемарафону "Єдині новини".

"З 13 тисяч шкіл, які в цілому функціонують в Україні, на 1 вересня 7,5 тисяч будуть працювати у звичайному форматі й ще близько 3 800 — у змішаному через те, що укриття не дозволяє помістити всіх учасників освітнього процесу. Але з безпекових причин близько 2,5 тисяч шкіл працюватимуть дистанційно. І тут важливо організувати якісне навчання в цих школах", — пояснив Сташків.

За його словами, є школи, які були переміщені з окупованої території Запорізької та Херсонської областей на підконтрольну Україні територію.

"У нас є школи, які були переміщені з окупованої території Запорізької й Херсонської областей. Зараз вони функціонують на підконтрольній Україні території. З 1 вересня вони почнуть працювати дистанційно, в тому числі для учнів з ТОТ, яких в Україні — 70 тисяч", — сказав заступник міністра.

Він також додав, що є школи, які навіть за наявності укриттів не можуть відкритися в "очному форматі".

"Є школи, які навіть за наявності укриттів не можуть відкритися в очному форматі — це прифронтові території. А також є школи, де фізично неможливо облаштувати сховище у приміщенні, його потрібно будувати з нуля, а це дуже дорогий і тривалий процес. Одне повноцінне укриття коштує близько 30 млн грн. Цього року держава виділила 1,5 млрд грн для будівництва укриттів. Ми очікуємо, що значна кількість шкіл буде облаштована новими повноцінними укриттями", — сказав Андрій Сташків.

25 серпня міністр освіти і науки України Оксен Лісовий сказав на "Серпневій" конференції щодо нового бачення трансформації освіти в Україні, що загалом до закладів освіти повернуться близько 500 тисяч дітей.

Також міністерство освіти і науки пропонує вчителям 1 вересня провести урок про ментальне здоров'я, розроблений для учнів 1-6 та 7-11 класів.

На початок