У Слов'янську провели ексгумацію тіл загиблих у 2014 році

У Слов'янську провели ексгумацію тіл загиблих у 2014 році

У Слов'янську провели ексгумацію тіл загиблих у 2014 році
фото: Поліція Донеччини

У Слов'янську правоохоронці провели ексгумацію тіл загиблих під час бойових дій у 2014 році.

Про це повідомляє пресслужба Поліції Донеччини.

"Під час досудового розслідування за фактом загибелі громадян внаслідок збройного конфлікту поліція виявила поховання з невпізнаними тілами. З метою ідентифікації загиблих зразки ДНК будуть спрямовані на експертизу до Києва ", - йдеться у повідомленні.

Місце поховання знаходилось на території слов'янського кладовища.

У Слов'янську провели ексгумацію тіл загиблих у 2014 році
У Слов'янську провели ексгумацію тіл загиблих у 2014 році. фото: Поліція Донеччини

Ексгумацію організував Слов'янський відділ поліції. До процедури також долучились слідчі-криміналісти та оперативників карного розшуку Головного управління Нацполіції в Донецькій області, група транспортування та пошуку загиблих військовослужбовців «Евакуація 200» Збройних Сил України та незалежні експерти з судової медицини від Міжнародного комітету Червоного Хреста.

Правоохоронці уточнили, що більшість інформації про ексгумацію становить таємницю слідства. Останки належать людям, яки загинулим під час окупації Слов'янська у 2014 році.

У загиблих взяли біологічні зразки для проведення молекулярно-генетичних експертиз, аби встановити їх особи.

Процедура ексгумації тривала два дні та проходила за міжнародними стандартами. Правоохоронці використовували сучасні методи вилучення і транспортування тіл, щоб забезпечити збереження біозразків та речових доказів.

"Це вже не перша ексгумація, яка допомогла встановити долю безвісно зниклих та забезпечити ефективне розслідування обставин їхньої загибелі. Так, поліцейські встановили бойовиків, які розстріляли у Слов'янську чотирьох мирних жителів", - додали у повідомленні.

Що відомо

  • Окупація Слов'янська почалася у квітні 2014-го року. 12 квітня терористи захопили міський відділ поліції, заволоділи табельною зброєю. Частина містян їх підтримала. Того ж дня бойовики захопили будівлю міськвиконкому, без перешкод увійшли до будівлі СБУ. Призначили так званого народного мера. Керував операцією співробітник органів ФСБ Росії Ігор Гіркін (Стрєлков). Звільнили Слов'янськ 5 липня 2014 року.
  • Після звільнення Слов'янська від окупнтів правоохоронці виявили масове захоронення людей. У братській могили були 14 тіл, серед яких упізнали чотирьох місцевих служителів релігійної громади. У січні 2018 року правоохоронці встановили особи бойовиків, які вбили людей.
  • У липні 2018 року Верховна Рада України ухвалила проєкт закону, який на міжнародному рівні закріплює права українців, що зникли безвісти, і надає їм захист.
На початок