Київський тиждень критики оголосив перші фільми програми

Київський тиждень критики оголосив перші фільми програми

Київський тиждень критики оголосив перші фільми програми
Київський тиждень критики/Facebook

Київський тиждень критики, який відбудеться з 12 по 18 жовтня, оголосив перелік фільмів з ретроспективи "Жіноча роль". Цей фестиваль будуть проводити сьомий раз та вдруге — під час повномасштабного вторгнення. Суспільне Культура є медіапартнером фестивалю.

Програма Київського тижня критики складатиметься з кількох секцій. Крім "Жіночої ролі", на фестивалі покажуть міжнародну програму, тематичну ретроспективу кінокласики та програму "Фокус"Добірка нових картин з України та іншої фокусної країни, сформована селективною комісією кінокритиків обох країн. У межах події відбудеться нагородження премії "Кіноколо".

На постері цього року зображена акторка Анна Стен — вона народилася в Києві й була популярна в 1920–1930-х роках у СРСР, Європі та США. Її називають першою голлівудською акторкою українського походження.

Постер до фестивалю "Київський тиждень критики"
Постер до фестивалю "Київський тиждень критики". Facebook

"Ця програма — чудова можливість подивитися, як протягом останнього сторіччя змінювалася акторська гра, жіночі персонажі та ставлення до них. Ця секція також дає змогу поглянути, як соціокультурні стереотипи знаходили відображення на великому екрані та як зі зміною епох змінювалося місце жінки на екрані й поза ним", — прокоментував майбутню подію Станіслав Битюцький, кінознавець "Довженко-Центру" й один із кураторів Київського тижня критики.

Програма "Жіноча роль"

Це спільна програма з "Довженко-Центром". Вона присвячена легендарним акторкам різних епох. Обрано шість фільмів, створених від 1928 до 1992 років:

  • "Джальма" (1928) — один із небагатьох фільмів Всеукраїнського фотокіноуправління (ВУФКУ), де жінка в головній ролі. Центральна акторка — Лідія Островська-Кордюм. Фільм розповідає про чеченську жінку, яка після війни на Кавказі потрапляє зі своїм коханим у його рідне село в Україні. Місцеві вороже ставляться до "нехристиянської душі".
  • "Прометей" (1935) — історична драма, вільне переосмислення творчості та біографії Тараса Шевченка. У центрі сюжету — селянин Івась, якого мобілізують на Кавказ, а його дівчина опиняється в борделі. Коли хлопець повертається з армії, то підіймає повстання. Одну з найколоритніших ролей у фільмі — господарки борделю — зіграла Наталія Ужвій.
Кадр із фільму "Прометей"
Кадр із фільму "Прометей". Довженко-Центр
  • "Квітка на камені" (1962) — про кохання у невеликому шахтарському містечку на Донеччині. Одну з ролей виконала Інна Бурдученко. Вона загинула під час зйомок, виконуючи вказівки режисера декілька разів перезнімати дубль, де Інна мала заходити до будинку у вогні. Режисера Анатолія Слісаренка заарештували, а фільм дознімав Сергій Параджанов.
  • "Вечір на Івана Купала" (1968) — стрічка Юрія Іллєнка за мотивами твору Миколи Гоголя. Головний герой — хлопець, що укладає угоду з чортом, щоб стати щасливим у коханні. Жіночу роль першого плану зіграла Лариса Кадочникова, уже відома на той час за роллю в кіно "Тіні забутих предків".
  • "Лісова пісня. Мавка" (1981) — також кіно Іллєнка. Мавку зіграла Людмила Єфименко. Її образ став переосмисленням канонічної героїні.
  • "Голос трави" (1992) — феміністична картина режисерки Наталі Мотузко. Фільм отримав схвальні відгуки на Берлінському кінофестивалі, де відбулася світова прем’єра. Одну зі своїх перших ролей тут зіграла Ольга Сумська, старшу чаклунку втілила Раїса Недашківська.

Про Київський тиждень критики

Це міжнародний кінофестиваль. Він створений, щоб ознайомлювати українських глядачів із найкращими новими фільмами, які обирають професійні кінокритики України. До програми фестивалю потрапляють фільми з лайнапів головних світових кінофестивалів цього року, а також стрічки, що мали значний вплив на історію кінематографа або присвячені визначним діячам кіномистецтва. Після кожного показу проходить дискусія із кінокритиком. Фестиваль відбувається за підтримки УКФ, партнер — Польський інститут у Києві.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок