Ліван повністю відключили від електроенергії: що відомо

Ліван повністю відключили від електроенергії: що відомо

Оновлено
Світло
. Електроенергія. Ілюстративне фото: Freepik

Політичний та економічний радник Халід Ель-Каїсі, який є одним із жителів ліванського міста Сайда розповів, що наразі у більшості місць світло є щонайменше три години на добу.

Про це Халід Ель-Каїсі сказав у коментарі Суспільному.

За його словами, у Лівані є два види електроенергії.

"У нас є, так би мовити, два види електроенергії. Перший — це та електроенергія, яку люди отримують від держави. У бідних районах електрика є по три години, іноді навіть годину на день. Але є й інший: деякі мають генератори, які б могли компенсувати брак електроенергії. Утім, є проблема. Ці генератори контролюються групами мафії та бандами, які підконтрольні політикам", — заявив Ель-Каїсі й додав, що нещодавно він знаходився у своєму рідному місті і там "буквально йде війна між власниками генераторів".

"Тож, скажімо, якщо ви захочете десь запропонувати людям альтернативну енергію, а там вже є група осіб, які вже забезпечують цей район генераторами, почнеться війна А військові, звісно нічого не роблять. Вони просто стоять поряд", — розповів Халід Ель-Каїсі.

Він зауважив, що навіть для забезпечених ліванців електроенергія — це дорого.

"Забезпечені люди, можуть собі дозволити електроенергію. Але навіть для них це дорого. На середнє домогосподарство, щоб продовжити на кілька годин використання електроенергії, люди можуть платити близько 150 доларів на місяць, що дуже дорого для середнього доходу громадян Лівану. І до цієї суми ще треба додати 2 мільйони лір за державну електроенергію", — пояснив він і підкреслив, що для забезпечення електрикою потрібно заплатити 400-500 доларів на місяць лише за генератор.

"І така електрика не завжди гарантована. Деякі знайшли інший вихід — вони встановлюють відновлювані джерела енергії, такі як сонячні батареї. Але вони також дуже дорогі", — сказав Халід Ель-Каїсі.

На запитання скільки коштують генератори у Лівані, він відповів, що "не дуже з цим ознайомлений".

"Я не дуже знайомий з цінами на генератори. Але зазвичай людям доводиться платити сотні доларів, щоб отримати ще декілька годин електроенергії. Це дорого. До того ж багато людей, все ще заробляють у ліванських лірах, а не в доларах. Тож їм доведеться обходитись свічками. Ми живемо як у середньовіччі. Навіть забезпечені люди не можуть собі дозволити багато електроенергії. Через те, що потужності генератора недостатньо — їм доводиться обирати: або сушити волосся феном або прати одяг", — сказав Ель-Каїсі.

Також він додав, що електроенергія у магазинах та аеропортах буває не завжди.

"Електроенергія в аеропортах, магазинах буває не завжди. У лікарнях, наприклад, є генератори 24/7, особливо у приватних клініках. Одного разу, коли я возив свою маму в лікарню ми були свідками того, що світло відімкнули. Тож ми рятуємося генераторами, а це дуже погано для навколишнього середовища. Але стійких форм електроенергії енергії в країні ми не маємо. У нас один із найвищих боргів у світі, значно більший за ВВП країни. І, звичайно, через це є проблеми й з боргом за електроенергією. Попередній тимчасовий уряд намагався отримати фінансування від МВФ, але якщо я не помиляюся їм не це вдалося", — констатував Халід Ель-Каїсі.

17 серпня Sky News Arabia повідомляло, що Ліван повністю відключили від світла через те, що дві теплоелектростанції перестали подавати енергію через несплату боргу компанії, яка їх обслуговує.

"Ліван поринув у повну темряву в середу ввечері після того, як було оголошено, що діяльність ТЕС "Дейр-Аммар" на півночі країни та "Аль-Захрані" на півдні була зупинена компанією Prime South, яка їх експлуатує, через фінансовий борг", — йдеться у повідомленні.

"Дейр Аммар" і "Аль-Захрані" є єдиними ТЕС потужністю 550 МВт, які наразі підключені до національної електричної мережі в Лівані.

Без електрики опинилися лікарні, державні установи, аеропорт Бейрута. Крім того, припинили роботу станції, які перекачують питну воду до регіонів Лівану.

Влада країни ухвалила рішення про використання генераторів для забезпечення електроенергією критичних об'єктів.

Як пише ТАСС з посиланням на джерело в державній енергетичній компанії Electricite du Liban. За його словами, обидві ТЕС змушені були зупинити свої турбіни через несплату урядом боргів їхньому оператору. Джерело зазначило, що в уряді докладають всіх зусиль, щоб погасити заборгованість уряду перед приватною компанією Prime south, оператору двох ТЕС.

За даними джерела, компанія Prime South прийняла рішення про зупинку турбін 16 серпня о 17:00 за місцевим часом після того, як їй було виплачено всього 2 млн доларів із 83 млн доларів, які мав сплатити уряд.

Державна енергетична компанія Electricite du Liban повідомила, що звернулася до Banque du Liban з проханням перерахувати суму в розмірі 10 мільйонів доларів на рахунок Prime South, але ця сума досі не сплачена компанії-оператору.

На початок