"Мета молоді — вибороти право бути українцями": розповідь дівчини, яка українізує Одесу

"Мета молоді — вибороти право бути українцями": розповідь дівчини, яка українізує Одесу

"Мета молоді — вибороти право бути українцями": розповідь дівчини, яка українізує Одесу
Фото: Суспільне Одеса

Пара студентів-журналістів із Одеси залучають свідому молодь до просвітницької діяльності через власний проєкт "Синергія". Вони популяризують контент українською і розповідають про українську Одесу. Що зараз відбувається в Одесі з українізацією та про що мріє молодь в Україні — у матеріалі Суспільного.

Анастасія Єрьоменко — студентка факультету журналістики. Після повномасштабного вторгнення перейшла на українську і взяла курс на українізацію рідного міста. Разом з хлопцем створила проєкт, де шукають однодумців і говорять про саморозвиток.

"Я майже два роки тому почала зі своїм хлопцем вести подкаст на Ютубі. Ми хотіли саме поширювати український контент, робити це українською мовою. І спочатку це було про якусь психологію, стосунки, саморозвиток. Те, що нам було близько і важливо. А потім ми почали входити в тему культури, освіти", — розповідає Анастасія.

Робити український контент і популяризувати культуру Анастасія почала після 24 лютого, хоча з дитинства говорила російською. Каже, що на українську переходила поступово: спочатку з друзями. потім з родиною, а далі в усіх сферах життя почала використовувати її.

Розповідь дівчини, яка українізує Одесу
Анастасія Єрьоменко з хлопцем Микитою, з яким разом створюють проєкт "Синергія". Фото з особистого архіву героїні

"На мою думку, бути незалежною країною саме під назвою Україна з російською мовою буде дуже-дуже складно. Тому що ми маємо поряд такого сусіда, який все, що бачить російською, все називає своїм. Тому, якщо ми хочемо бути дійсно вільними і незалежними — нам треба плекати своє", — вважає дівчина.

Саме тому, з хлопцем Анастасія приєдналася ще й до громадської організації, яка сприяє українізації в Одесі.

"Робимо вам нерви" — це організація, яка займається тим, що українізує Одесу. Я долучилася до неї нещодавно, в липні цього року. І вона це робить якимось освітнім, культурним контентом.Так само українізуємо заклади. Роблять різні перевірки і проводять мовні ігри так само для того, аби якомога більше людей в Одесі змогли себе відчути в українському просторі", — зазначила Анастасія.

Своє майбутнє, каже дівчина, бачить в Україні. На її думку, саме молодь мають бути рушіями змін в країні.

"Я думаю, що основна мета молоді — це вибороти право бути українцями і розмовляти своєю мовою, плекати свою культуру, тому що хто, як не ми, маємо робити, аби наше майбутнє було українським, в Україні і, відповідно, маємо віддати свій борг перед Збройними силами, які нас захищають. Поки вони нас захищають, ми маємо тут створювати українську Україну".

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок