Беззуба Варя з Херсону та сліпий Буся з Авдіївки. Волонтерка на Донеччині прихищає собак з прифронтових міст

Беззуба Варя з Херсону та сліпий Буся з Авдіївки. Волонтерка на Донеччині прихищає собак з прифронтових міст

Притулок для покинутих тварин у Добропіллі на Донеччині
Волонтерка Вікторія Жидкова тримає на руках собаку Варю врятовану на Херсонщині, Добропілля Донецька область. Фото: Суспільне Донбас

У жительки Добропілля на Донеччині Вікторії Жидкової в приватному будинку живуть понад сорок тварин. З перших днів повномасштабного вторгнення Росії жінка вирішила, що не залишить свій дім і притулок. Наразі дає прихисток тваринам з прифронтових міст.

Собаку Варю Херсонську волонтери врятували в Херсоні. Їй — 17 років, вона контужена та сліпа.

"Вона вже й бачить, і чує. Зубов немає у нашої Варьки. Скільки нам відміряно прожити разом, стільки ми й поживемо", — каже волонтерка товариства захисту тварин "Вірність" Вікторія Жидкова.

Притулок тварини собаки волонтери Добропілля Донецька область
Врятована собака Варя у притулку для тварин, Добропілля Донецька область. Фото: Суспільне (ілюстративне)

Варя тонула, розповідає Вікторія, її знайшли, коли привезли гуманітарну допомогу херсонцям після знищення російськими військовими Каховської ГЕС.

"Собака була повністю дезорієнтована, вона взагалі не розуміла, що відбувається. Її врятувало те, що вона зачепилася за дерево. Інна до пояса у воді заходила та її виносила", — розповіла про порятунок собаки Варі волонтерка Вікторія.

Притулок тварини собаки волонтери Добропілля Донецька область
Волонтерка Вікторія Жидкова тримає собаку Бусю яку до притулку привезли з Авдіївки українські військові, Добропілля Донецька область. Фото: Суспільне Донбас

Собаку Бусю з Авдіївки два місяці тому до прихистку в Добропілля привезли українські військові, розповідає Вікторія.

"Вони знайшли її у руїнах. Шукати господарів немає сенсу, і так все зрозуміло. Вона теж старенька та сліпа. Зовсім сліпий песик", — розповіла про собаку Бусю волонтерка.

Притулок тварини собаки волонтери Добропілля Донецька область
Вольєр для собак у притулку для тварин, Добропілля Донецька область. Фото: Суспільне Донбас

Прихисток для тварин "Пес мокрий ніс" Вікторія облаштувала у власному будинку у 2012 році. Тварин забирає з вулиці, найчастіше хворих та поранених. В перші дні повномасштабного вторгнення вирішили, що їхати не будуть, каже Вікторія.

"На самому початку це таке було — розпач. Коли було оголошено у нас евакуацію, почали закриватися магазини, всілякі заклади. А ми залишаємось. Жах, розпач, як і гроші є, а де купувати? Нічого немає у магазинах, магазини порожні", — згадує Вікторія.

Притулок тварини собаки волонтери допомога Добропілля Донецька область
Волонтерка товариства захисту тварин "Вірність" Вікторія Жидкова. Фото: Суспільне Донбас

Тоді годувати тварин допомогли друзі з інших областей України, купляли їжу наперед.

"У нас немає донатів, у нас є хороші друзі, їх одиниці. Їх буквально дві-три особи та два фонди, з якими ми співпрацюємо з самого початку повномасштабного вторгнення. Це Харківська організація Порятунок тварин та "UA Animals". З "UA Animals" ми співпрацюємо в плані того, що у нас постійно проводиться стерилізація бездомних тварин, тварин яких привезли — вивезли. Військові часто звертаються до нас за допомогою стерилізації", — розповіла волонтерка Вікторія.

Вікторія щодня готує для тварин. Заздалегідь запаслися дровами та вугіллям.

"Цю грубку зробив мій чоловік. Попрацював пічником для нас для всіх. Ось каструля і така ще трохи менша. Вариться каша для тварин, не знаю скільки у ній літрів. М'ясо окремо вариться, а потім окремо вариться каша", — розповіла про послідовність приготування для собак Вікторія.

Притулок тварини собаки їжа волонтери допомога Добропілля Донецька область
Грубка для приготування їжі собакам у притулку, Добропілля Донецька область. Фото: Суспільне Донбас

За ці півтора року, каже Вікторія, покинутих тварин додалося. Їх зоозахисники також годують.

"Прилаштування нульове, одразу кажу. Чи не відгукувався ніхто. Писали пости, писали господарям. За якийсь час господарі почали повертатися. Якихось тварин розібрали люди, якісь тварини так і залишилися бездомними. Це наш біль, наша вина людей", — каже волонтерка Вікторія.

Притулок тварини собаки волонтери допомога Добропілля Донецька область
Собака у притулку для тварин, Добропілля Донецька область. Фото: Суспільне Донбас

Зараз у прихистку живуть понад сорок тварин. Вікторія каже, потрібна допомога з ремонтом вольєрів для собак та завжди потрібна їжа.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок