"Будуть великі штрафи" — Гетманцев про покарання з 1 жовтня за торгівлю без касових апаратів

"Будуть великі штрафи" — Гетманцев про покарання з 1 жовтня за торгівлю без касових апаратів

Голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Гетманцев
Голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев. Фото: УНІАН

З 1 жовтня в Україні повертають штрафи за торгівлю без касових апаратів, заявив голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики, член фракції партії "Слуга народу" Данило Гетманцев. Повернення штрафів передбачив ухвалений Верховною Радою закон, який набув чинності 1 серпня нинішнього року. Про суми штрафів та планові перевірки бізнесу Гетманцев розповів Українському Радіо.

"Я хочу звернутися до підприємств торгівлі стосовно встановлення касових апаратів. З 1 жовтня будуть впроваджені великі штрафи за невстановлення цих апаратів. Перевірки касових апаратів відновлені", — каже Гетманцев.

Він також додав, що планові перевірки бізнесу — звичайний контроль, який був до війни, відновлені не у повному обсязі: "Перевірки стосуються певних груп платників податків. Це підакцизні товари: горілка, тютюн, паливо, електроенергія, банківські й фінансові установи, а також гральний бізнес. Днями буде ухвалено план податкових перевірок. І до кінця року перевірять усі підприємства. Ми забезпечимо законну діяльність "білих" операторів і ліквідуємо чорних".

Електронна акцизна марка, говорить Гетьманцев, запрацює з 1 січня 2026 року.

Як штрафуватимуть з 1 жовтня за торгівлю без касових апаратів

Уповноважена законом здійснювати перевірки використання РРО або ПРРО підприємцями та штрафує у разі виявлення порушень Державна податкова служба (ДПС). Штраф накладають на кожну транзакцію без фіскалізації. Сума штрафу залежить від суми чека і кількості виявлених порушень.

  • Перше порушення: 100% від суми продажу товарів, робіт або послуг, учинених із порушеннями
  • Друге та наступні порушення: 150% від суми продажу товарів, робіт або послуг, учинених із порушеннями.

На початок