Від початку року Вища рада правосуддя звільнила 222 судді

Від початку року Вища рада правосуддя звільнила 222 судді

ВРП за сім місяців 2023 року звільнила 222 судді
Ілюстративне фото: Getty Images

Вища рада правосуддя України (ВРП) звільнила 222 суддів упродовж семи місяців поточного року. З них за загальними обставинами було звільнено 220 суддів.

Про це йдеться у повідомленні ВРП у Facebook.

За загальними обставинами звільнено 220 суддів. Зокрема 206 суддів звільнено у зв’язку з поданням заяв про відставку, з яких:

  • 89 суддів місцевих суддів;
  • 94 судді апеляційних судів;
  • 16 суддів Верховного суду;
  • 4 судді Верховного суду України;
  • 1 суддя Вищого господарського суду України;
  • 2 судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ.

Зазначається, що із цієї кількості суддів ВРП звільнила 14 у зв’язку з поданням заяви про звільнення за власним бажанням, з яких 13 суддів місцевих судів і 1 суддя Верховного суду.

"За особливими обставинами ВРП звільнила 2 суддів, а саме за вчинення істотного дисциплінарного проступку", — йдеться у повідомленні.

Що відомо про корупційний скандал у Верховному суді

15 травня НАБУ і САП заявили про викриття схеми одержання неправомірної вигоди керівництвом та суддями Верховного суду. Правоохоронці затримали чинного голову Верховного суду Всеволода Князєва та вилучили 2,7 млн доларів.

Також голові Верховного Суду Князєву та його спільникові – адвокату повідомили про підозру у справі щодо отримання хабаря.

Національне антикорупційне бюро (НАБУ) оприлюднило записи прослуховування голови Верховного суду Всеволода Князєва у справі щодо отримання ним хабаря.

16 травня у Верховному суді скликали позачерговий пленум. На пленумі зі 168 судів Верховного Суду були присутні понад 140 суддів. 142 голосами судді ухвалили заяву, у якій взяли на себе повну відповідальність за події, "що відбуваються у зв'язку з імовірними корупційними діяннями його окремих представників".

Пленум Верховного суду висловив недовіру голові ВСУ Всеволоду Князєву та достроково позбавив його статусу очільника суду.

18 травня Вищий антикорупційний суд України обрав запобіжний захід ексголові Верховного суду Всеволоду Князєву у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави. Він мав перебувати під вартою до 14 липня.

Адвокати Князєва подали апеляцію, але суд її відхилив, залишивши колишнього голову Верховного суду під вартою. Водночас йому зменшили суму застави.

20 липня суд першої інстанції залишив ексголову Верховного суду Всеволода Князєва під вартою до 8 вересня з альтернативою застави у 75 мільйонів гривень

Що відомо про роботу Вищої ради правосуддя України

Вища рада правосуддя – колегіальний, незалежний конституційний орган державної влади та суддівського врядування, який стежить за забезпеченням незалежності судової влади, а також професійної етики суддів і прокурорів.

Для роботи ВРП потрібно щонайменше 15 суддів. Десять членів Вищої ради правосуддя 22 лютого достроково склали повноваження. Це означало, що орган раніше не мав достатньої кількості членів для ухвалення рішень і припинив роботу.

Раніше стало відомо, що країни "Великої сімки" сподіваються, що Україна якнайшвидше призначить нових членів Вищої ради правосуддя з-поміж кандидатів, перевірених Етичною радою.

Про це повідомлялося в офіційному Twitter послів "Великої сімки" з підтримки реформ в Україні.

"Посли G7 з нетерпінням очікують, що з’їзд суддів призначить 8 нових членів Вищої ради правосуддя з числа кандидатів, перевірених Етичною радою", — йшлося у повідомленні.

12 січня цього року XIX з'їзд суддiв, який відбувся у Києві, обрав членами Вищої ради правосуддя по квотi з'їзду суддiв Тетяну Бондаренко з Миколаївського апеляційного суду, суддю Херсонского адміністративного окружного суду Олену Ковбій та суддю Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду Сергія Бурлакова.

Таким чином, судді заповнили вже всі 8 вакансій і Вища рада правосуддя змогла розпочати свою роботу.

На початок