ВРП отримала статус спостерігача у Європейській мережі рад правосуддя

ВРП отримала статус спостерігача у Європейській мережі рад правосуддя

Вища рада правосуддя
Вища рада правосуддя. Фото: Facebook/ВРП

Генеральна асамблея Європейської мережі рад правосуддя прийняла рішення про надання Вищій раді правосуддя України статусу спостерігача.

Про це повідомляє пресслужба ВРП.

Голова ВРП Григорій Усик, який присутній на засіданнях Асамблеї у місті Любляна (Словенія), зазначив, що це рішення ухвалене у відповідь на звернення Вищої ради правосуддя і є надзвичайно важливим на шляху інтеграції України до ЄС.

"Співпраця з Європейською мережею рад правосуддя є унікальною можливістю встановити прямі контакти із представниками більш ніж двадцяти рад правосуддя країн ЄС та країн-кандидатів на вступ до ЄС для обміну досвідом та найкращими практиками з питань функціонування судової влади", — сказав Григорій Усик.

ВРП розглядає Європейську мережу рад правосуддя як унікальний майданчик, у межах якого Рада матиме можливість вивчати європейський досвід та ділитися власним з усього спектру питань, пов’язаних із діяльністю судової влади, з метою підвищення ефективності її роботи та забезпечення прав людини в Україні.

Європейська мережа рад правосуддя була створена у 2004 році. Це орган, який об’єднує всі ради юстиції країн-членів Євросоюзу та представляє їх в ЄС. Вона складається з державних інституцій країн-членів ЄС, які є незалежними та відповідальними за надання підтримки судовій владі у незалежному здійсненні правосуддя.

Що відомо про роботу Вищої ради правосуддя України

Вища рада правосуддя – колегіальний, незалежний конституційний орган державної влади та суддівського врядування, який стежить за забезпеченням незалежності судової влади, а також професійної етики суддів і прокурорів.

Для роботи ВРП потрібно щонайменше 15 суддів. Десять членів Вищої ради правосуддя 22 лютого достроково склали повноваження. Це означало, що орган раніше не мав достатньої кількості членів для ухвалення рішень і припинив роботу.

Раніше стало відомо, що країни "Великої сімки" сподіваються, що Україна якнайшвидше призначить нових членів Вищої ради правосуддя з-поміж кандидатів, перевірених Етичною радою.

Про це повідомлялося в офіційному Twitter послів "Великої сімки" з підтримки реформ в Україні.

"Посли G7 з нетерпінням очікують, що з’їзд суддів призначить 8 нових членів Вищої ради правосуддя з числа кандидатів, перевірених Етичною радою", — йшлося у повідомленні.

12 січня цього року XIX з'їзд суддiв, який відбувся у Києві, обрав членами Вищої ради правосуддя по квотi з'їзду суддiв Тетяну Бондаренко з Миколаївського апеляційного суду, суддю Херсонского адміністративного окружного суду Олену Ковбій та суддю Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду Сергія Бурлакова.

Таким чином, судді заповнили вже всі 8 вакансій і Вища рада правосуддя змогла розпочати свою роботу.

На початок