Генеральна асамблея Європейської мережі рад правосуддя прийняла рішення про надання Вищій раді правосуддя України статусу спостерігача.
Про це повідомляє пресслужба ВРП.
Голова ВРП Григорій Усик, який присутній на засіданнях Асамблеї у місті Любляна (Словенія), зазначив, що це рішення ухвалене у відповідь на звернення Вищої ради правосуддя і є надзвичайно важливим на шляху інтеграції України до ЄС.
"Співпраця з Європейською мережею рад правосуддя є унікальною можливістю встановити прямі контакти із представниками більш ніж двадцяти рад правосуддя країн ЄС та країн-кандидатів на вступ до ЄС для обміну досвідом та найкращими практиками з питань функціонування судової влади", — сказав Григорій Усик.
ВРП розглядає Європейську мережу рад правосуддя як унікальний майданчик, у межах якого Рада матиме можливість вивчати європейський досвід та ділитися власним з усього спектру питань, пов’язаних із діяльністю судової влади, з метою підвищення ефективності її роботи та забезпечення прав людини в Україні.
Європейська мережа рад правосуддя була створена у 2004 році. Це орган, який об’єднує всі ради юстиції країн-членів Євросоюзу та представляє їх в ЄС. Вона складається з державних інституцій країн-членів ЄС, які є незалежними та відповідальними за надання підтримки судовій владі у незалежному здійсненні правосуддя.
Що відомо про роботу Вищої ради правосуддя України
Вища рада правосуддя – колегіальний, незалежний конституційний орган державної влади та суддівського врядування, який стежить за забезпеченням незалежності судової влади, а також професійної етики суддів і прокурорів.
Для роботи ВРП потрібно щонайменше 15 суддів. Десять членів Вищої ради правосуддя 22 лютого достроково склали повноваження. Це означало, що орган раніше не мав достатньої кількості членів для ухвалення рішень і припинив роботу.
Раніше стало відомо, що країни "Великої сімки" сподіваються, що Україна якнайшвидше призначить нових членів Вищої ради правосуддя з-поміж кандидатів, перевірених Етичною радою.
Про це повідомлялося в офіційному Twitter послів "Великої сімки" з підтримки реформ в Україні.
"Посли G7 з нетерпінням очікують, що з’їзд суддів призначить 8 нових членів Вищої ради правосуддя з числа кандидатів, перевірених Етичною радою", — йшлося у повідомленні.
12 січня цього року XIX з'їзд суддiв, який відбувся у Києві, обрав членами Вищої ради правосуддя по квотi з'їзду суддiв Тетяну Бондаренко з Миколаївського апеляційного суду, суддю Херсонского адміністративного окружного суду Олену Ковбій та суддю Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду Сергія Бурлакова.
Таким чином, судді заповнили вже всі 8 вакансій і Вища рада правосуддя змогла розпочати свою роботу.