Перейти до основного змісту
Система МВС удосконалила плани реагування під час можливих блекаутів — Клименко

Система МВС удосконалила плани реагування під час можливих блекаутів — Клименко

Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко
. Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, 30 липня 2023 рік. Фото: МВС

Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко заявив, що система МВС удосконалила плани ефективного реагування під час можливих перебоїв з електропостачанням та готова до оперативної ліквідації їх наслідків.

Про це він сказав під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, яке відбулось 30 липня, повідомляє пресслужба МВС.

"Під час кожного блекауту ми збільшували кількість патрулів, які охороняли спокій наших громадян. Поліцейські працювали в екстра посиленому режимі цілодобово. Завдяки проведеним заходам вдалося не лише уникнути сплеску кримінальних подій під час тривалих відключень енергопостачання, а й досягти зменшення кількості злочинів", — сказав очільник МВС.

Клименко наголосив, що у разі повторної ситуації з обстрілами критичної інфраструктури зі сторони росіян та блекаутом, буде реалізований і відпрацьований алгоритм дій усіх підрозділів МВС.

За його словами, за потреби відомство готове оперативно розгорнути більш як 2200 мобільних і стаціонарних "пунктів незламності" та пунктів обігріву. Органи ДСНС забезпечують функціонування понад 1200 таких об’єктів. Ще майже тисяча пунктів розгорнуто на базі відділень поліції.

"Ми маємо чіткий список перехресть, які потребують обов’язкового регулювання дорожнього руху. Під час патрулювань у блекаут поліцейські групи наближують маршрути до продуктових магазинів та аптек, інших об’єктів життєдіяльності. Якщо з’явиться необхідність, потрібну інформацію населенню доноситимуть через гучномовці поліцейські та рятувальники", — пояснив міністр.

Він наголосив, що захист критичної інфраструктури наразі у пріоритеті. Тож під охороною Нацгвардії — 113 таких об’єктів регіонального та місцевого значення. А підрозділи поліції охорони взяли під нагляд понад 8300 об’єктів критичної інфраструктури та забезпечення життєдіяльності населення.

"Окремо хочу підкреслити важливість забезпечення повноцінного функціонування укриттів для населення. Кожен українець повинен мати доступ до безпечного укриття. І ми з вами, як представники центральної та місцевої влади, повинні мати порозуміння у цьому питанні, адже безпека громадян залежатиме саме від ефективності нашої співпраці", — сказав Ігор Клименко.

Він зазначив, що координація сил — важлива умова оперативного реагування. Тому МВС створює Координаційний штаб для швидшої взаємодії під час ліквідації надзвичайних ситуацій. На центральному рівні штаб базуватиметься в Центрі аналітики та прогнозування, а в регіонах — у ситуаційних центрах органів системи МВС. До складу штабу також входитимуть представники місцевої влади.

Яка ситуація з електропостачанням в Україні

Восени 2022-го Росія регулярно почала обстрілювати енергоінфраструктуру України. У грудні через російські обстріли з ладу була виведена половина енергосистеми України. А після обстрілів 16 грудня запровадили надзвичайний стан в енергетиці.

Міжнародні організації та уряди країн відправили Україні генератори та іншу допомогу для відновлення електрики. 13 грудня в Парижі відбувся перший енергетичний "Рамштайн", де серед іншого ухвалили 1 мільярд доларів Україні на проходження зими.

В уряді України розглядають три сценарії блекауту і закликають українців економити електроенергію та підготуватись до тривалих відключень світла.

З 16 січня 2023-го українці можуть обміняти старі електричні лампи розжарювання на енергоощадні LED-лампи, вони на 88% більш енергоефективні. Фінансування 30 млн LED-ламп відбуватиметься коштом ЄС. Заявку можна подати через "Дію", після чого — отримати п'ять нових ламп у найближчому відділені "Укрпошти".

Топ дня

Вибір редакції

На початок