На Миколаївщині можна зареєструвати автомобіль без експертного огляду

На Миколаївщині можна зареєструвати автомобіль без експертного огляду

На Миколаївщині можна зареєструвати автомобіль без експертного огляду
Співробітник МВС перевіряє автомобіль. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

У Миколаєві більшість автомобілів з 15 червня дозволено реєструвати без експертного дослідження. Незалежно від місця реєстрації, оформити послугу можна в будь-якому територіальному центрі МВС. За перші шість місяців 2023 року сервісні центри МВС Миколаївської області зареєстрували та перереєстрували майже 19 тисяч автомобілів.

Про те, як діє спрощення та в чому важливість експертизи кореспондентам Суспільного повідомив заступник директора Миколаївського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України Олександр Калтишев.

"Не є секретом те, що на ринку транспортних засобів вживаних авто в Україні є автомобілі з підробленими номерними позначеннями або з підробленими документами. І виявити факти підробки можуть тільки експерти. Наприклад, минулого року (2022 рік — ред.) таких автомобілів було виявлено близько 1200. А у поточному – близько 400. (статистика в Україні — ред.)", — розповідає Олександр Калтишев.

Спрощена дія реєстрації автомобілів у Миколаєві
Олександр Калтишев, 21 липня 2023 року. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

За словами заступника директора експертного центру, проведення експертизи може вберегти від шахраїв. Сам огляд триває до 20 хвилин.

"Це не коштує дуже дорого. Наприклад, дослідження транспортного засобу іноземного виробництва коштує 328 гривень. Ви отримаєте висновок, ви будете знати все про свій автомобіль", — додає Олександр Калтишев.

Жителька Миколаєва Марія отримала посвідчення водія вісім років тому. У планах жінки придбання автомобіля. Вирішила проконсультуватися з фахівцями сервісного центру МВС, як відбувається реєстрація. Каже, порадили додатково звернутися і до фахівців експертного центру, аби бути впевненою, що її автівка не поза законом.

"Чоловік звертався. Він переконався, що з автомобілем все добре. Тому, купуючи мені автомобіль, ми теж вирішили звернутися", — розповідає місцева жителька Марія Онофрійчук.

Спрощена дія реєстрації автомобілів у Миколаєві
Жителька Миколаєва Марія Онофрійчук, 21 липня 2023 року. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

15 червня за відповідною постановою Кабінету Міністрів змінили алгоритм реєстрації транспорту, говорить речниця регіонального центру МВС в Миколаївській області Ніна Хмелевська.

"Не є обов'язковим експертний огляд при реєстрації транспортного засобу майже у всіх випадках, крім одного, коли транспортний засіб був вживаний і завезений з-за кордону, і в нього перша українська реєстрація", — говорить речниця МВС.

На Миколаївщині можна зареєструвати автомобіль без експертного огляду
Експертний огляд автомобіля, 21 липня 2023 року. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Щоб отримати послугу, потрібно оформити спеціальний талон на реєстрацію.

"Його можна взяти двома способами – офлайн і онлайн. Онлайн – на нашому сайті регіонального сервісного центру МВС. Функціонал зручний. Ви заходите, ідентифікуєтеся, обираєте зручну дату і час", — розповідає Ніна Хмелевська.

Незалежно від місця реєстрації, оформити послугу можна в будь-якому територіальному центрі МВС.

За перші шість місяців 2023 року сервісними центрами МВС Миколаївської області зареєстровано та перереєстровано майже 19 тисяч автомобілів. З них вперше зареєстрованих в Україні – 2907.

Водночас за результатами 14923 досліджень, було виявлено сім автомобілів зі зміненими номерами вузлів та агрегатів та один факт підробки документу.

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок