Аукціон з продажу майна Суднобудівного заводу "Океан" визнаний дійсним

Аукціон з продажу майна Суднобудівного заводу "Океан" визнаний дійсним

Аукціон з продажу майна Суднобудівного заводу "Океан" визнаний дійсним Суспільне Миколаїв

Аукціон з продажу майна ПАТ "Миколаївський суднобудівний завод "Океан" апеляційною інстанцією визнаний дійсним. Південно-західний апеляційний господарський суд, що розташований у місті Одеса, четвертого серпня 2020 року розглянув і залишив без задоволення апеляційні скарги від чотирьох позивачів.

Як розповіла кореспондентам Суспільного ліквідаторка ПАТ "Миколаївський суднобудівний завод "Океан" Ірина Сербін, яка представляла в суді інтереси заводу, це рішення набуває чинності негайно, хоча й може бути оскаржене у Верховному Суді. Прийняте апеляційною інстанцією рішення вона назвала підтвердженням того, що нинішній власник підприємства набув це право в законний спосіб.

Розглядалися апеляційні скарги ТОВ "Океан-судоремонт", первинної профспілкової організації, компанії "Бельмонт Індастріз Інк" та компанії "Пойзантер Холдингз ЛТД".

"Південно-західний апеляційний господарський суд прийняв рішення, яким відмовив у задоволенні всіх чотирьох апеляційних скарг і залишив у силі ухвалу Господарського суду Миколаївської області від 14.02.2020 року, чим підтвердив правомірність і законність проведеного 3-го грудня 2018-го аукціону з продажу цілісного майнового комплексу ПАТ "МСЗ "Океан", – розповіла ліквідаторка ПАТ "Миколаївський суднобудівний завод "Океан" Ірина Сербін.

Аукціон з продажу майна Суднобудівного заводу "Океан" визнаний дійснимFacebook

Ірина Сербін

Кейс "Океану" був прийнятий до розгляду Тимчасовою спеціальною комісією Верховної Ради України з питань захисту прав інвесторів. На засіданні 22-го липня 2020 року своє бачення ситуації, що склалася навколо заводу, висловили сторона власника підприємства і той, кого власник звинувачує у виконанні завдання представників Російської Федерації з повернення "Океану" російському власнику, компанії FLC West , що володіла заводом з 2008 року. На момент купівлі завод виконував замовлення, залучені ще попереднім власником – норвезькою компанією "Акер". Російська компанія нових замовлень для "Океану" не знайшла і з 2010 року на підприємстві почали накопичуватися борги із зарплати, 2013-го Господарський суд Миколаївської області визнав завод банкрутом.

Нинішній власник придбав завод "Океан" на відкритому аукціоні 3-го грудня 2018 року. Аукціон став завершенням процесу ліквідації підприємства. 90 мільйонів гривень зі 122 мільйонів, за які придбали підприємство, були спрямовані на погашення боргів колишнім працівникам підприємства. У листопаді 2019-го були закладені, а у квітні 2020 року відправлені голландському замовнику два нові судна. Це відбувалось вже в умовах арештованого майна заводу.

"Коли почалася атака з арештом? Коли у грудні, на початку грудня Міністр Оборони разом з головою (генеральним директором Державного концерну) "Укроборонпрому" приїхали на завод з великою делегацією і сказали: "Тільки цей завод здатний будувати військові кораблі для наших Військово-Морських Сил" – почалася атака, інформаційні атаки. Що роблять прокурори? Я на коліна готовий перед ними стати", – каже власник ТОВ "Суднобудівний завод "Океан" Василь Капацина.

Аукціон з продажу майна Суднобудівного заводу "Океан" визнаний дійснимFacebook

Василь Капацина

За словами представника акціонера ПАТ "Миколаївський суднобудівний завод "Океан" Ігоря Ігнатова, Василь Капацина "придбав завод безоплатно, розбазарив майно і розпилив сім цехів стратегічно важливого підприємства, угробив плавдок, про який сказав, що це надзвичайна якась ситуація, разом з іншими ситуаціями, що на заводі".

"На сьогоднішній день завод використовується, як порт перевалки зернових вантажів – це все є в матеріалах справи. І не треба розповідати про російський слід, про ще якісь речі. Василь Миколайович, реально поверніть завод власникам", – говорить Ігор Ігнатов.

"Усі доводи, які говорить пан Ігнатов, що він є акціонером ПАТ "МСЗ "Океан", найбільшим і представляє 10 тисяч людей, ще якихось акціонерів, це відповідає дійсності. Я не заперечую, що він є представником акціонера, якщо в нього є, станом на зараз, реальні і непідробні документи, по яких вже теж порушена тисяча і одна кримінальна справа. Він є акціонером. Згідно із Законом про акціонерні товариства, акціонер має право на отримання дивідендів, він не є власником майна – це зазначено скрізь", – розповіла ліквідаторка ПАТ "Миколаївський суднобудівний завод "Океан" Ірина Сербін

30-го липня оприлюднено рішення Печерського районного суду міста Києва, яке скасувало арешт майна підприємства, що був накладений рішенням цього ж столичного суду 13 січня цього року. У рішенні, опублікованому 30-го липня, зокрема, вказано:

"Прокурором не наведено достатніх та обґрунтованих доводів, що існують обставини, які б підтверджували, що незастосування арешту призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна".

31-го липня інвестор підприємства Василь Капацина повідомив кореспондентам Суспільного, що одразу після рішення про скасування арешту був поданий новий позов про арешт майна заводу.

Аукціон з продажу майна Суднобудівного заводу "Океан" визнаний дійснимСуспільне Миколаїв

Як повідомила кореспондентам Суспільного ліквідаторка ПАТ "МСЗ "Океан" Ірина Сербін, 3-го серпня на черговому засіданні парламентська ТСК з питань захисту прав інвесторів вирішила створити окрему підгрупу для вивчення ситуації на Миколаївському суднобудівному заводі "Океан", про це повідомлено на сторінці комісії у Facebook.

Автор – Федір Бондар.

Читайте також

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди