У Господарському суді Миколаївської області розглядали справу заводу "Океан"

У Господарському суді Миколаївської області розглядали справу заводу "Океан"

У Господарському суді Миколаївської області розглядали справу заводу "Океан" Оригінальна

Відхилити відвід судді, виплатити борги із зарплати 14 жінкам-працівницям заводу "Океан", які змінили прізвище, та перехід до розгляду "по суті" справи про продаж заводу. Такі рішення, в рамках справи про скасування аукціону, були прийняті 3 та 4 лютого в Господарському суді Миколаївської області.

Засідання розпочалося із заяви представника позивачів BELMONT INDUSTRIES INC. та ТОВ "Океан-Судоремонт" Івана Щербака. Адвокат у своїй заяві спирався на помічені ним порушення, допущені суддею в процедурі банкрутства ПАТ "МСЗ "Океан".

Також представник позивачів заявив, що 3 лютого 2020 року йому на електронну пошту надійшов лист від компанії з Кіпру, яка в грудні 2017-го мала намір придбати через аукціон майно "Океану". Але через борги та арешт майна заводу не змогла взяти участь в аукціоні.

Ліквідаторка ПАТ "МСЗ "Океан" Ірина Сербін каже: "Наскільки мені відомо, аукціон був відкритим і прозорим, про цей аукціон не чув хіба ледачий і не читав про цей аукціон. Аукціон проходив з такою кількістю журналістів, який не проходив жоден аукціон у справі про банкрутство. Не можна сказати, що ти хочеш щось купити на аукціоні - є порядок. Треба зайти, заплатити 113 чи 116 млн грн, не згадаю точно, гарантійного внеску і тоді ти потенційний учасник аукціону. Все інше – це пусті слова і балачки, якими зловживає зараз представник ТОВ "Океан-Судоремонт".

Вислухавши всі сторони, суддя відправилася до нарадчої кімнати для прийняття рішення. Після суддя Тетяна Давченко озвучила рішення суду щодо відводу судді: "Керуючись статтями 43, 118, 234 КПК України, суд ухвалив: заяву ТОВ "Океан-Судоремонт" від 03.02.2020 року №03-02/20-1, зареєстрованій в суді 03.02.2020, за вхідним №1367/20 про відвід головуючого суді у справі, залишити без розгляду".

Наступне питання для розгляду – виплата зарплатних боргів чотирнадцятьом жінкам, які, з різних причин, змінили прізвища. Далі – заява ексголови первинної профспілкової організації Анатолія Нємова від вересня 2018 року про зупинення проведення аукціону.

Анатолій Нємов говорить, що збори членів профспілки відбувалися в 2016 році.

Озвучування ухвал суду відбулось вже наступного дня, 4 лютого. Суддя Тетяна Давченко задовольнила заяви 14-ти жінок, які змінили прізвище, щодо виплати їм заборгованості із заробітної плати.

Наступні засідання та розгляд справи "по суті" призначені на 13 та 14 лютого.

Нагадаємо, 13 січня 2020 року Печерський районний суд Києва наклав арешт на майно публічного акціонерного товариства "Миколаївський суднобудівний завод "Океан".

Авторка - Катерина Лисюк, оператор - Сергій Куропятник.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди