Путін не поїде на саміт БРІКС у ПАР, а братиме участь онлайн — Пєсков

Путін не поїде на саміт БРІКС у ПАР, а братиме участь онлайн — Пєсков

Путін не поїде на саміт БРІКС у ПАР, а братиме участь онлайн — Пєсков
Президент Росії Володимир Путін і президент Південно-Африканської Республіки Сиріл Рамафоса на саміті Росія-Африка в Сочі, 23 жовтня 2019 року. Фото: AP

Президент РФ Володимир Путін не поїде на саміт БРІКС, що відбудеться в Південно-Африканській республіці в серпні, повідомили в канцелярії президента ПАР Сиріла Рамафоси. "За взаємною згодою", Росію представлятиме міністр закордонних справ Сергій Лавров. Як повідомив речник Кремля Дмитро Пєсков, Путін візьме участь у саміті у форматі відеоконференції.

"Путін вирішив брати участь у саміті БРІКС у форматі відеоконференцзв'язку, це буде повноцінна участь, заявив РИА Новости Пєсков. Присутнім на заході, за його словами, буде Лавров", — інформують "РИА Новости".

"За взаємною домовленістю, президент Російської Федерації Володимир Путін не буде присутній на Саміті, але Російську Федерацію представлятиме міністр закордонних справ Сергій Лавров", — повідомили раніше на сайті президента ПАР.

У належний час буде зроблено вичерпну заяву щодо основних питань, які будуть розглянуті на Саміті, та інших пов'язаних з ними зовнішньополітичних питань, додали у канцелярії.

Південно-Африканська Республіка прийматиме 15-й саміт БРІКС у конференц-центрі Сандтон, Йоганнесбург, з 22 по 24 серпня.

БРІКС (англ. BRICS) (від англ. Brazil, Russia, India, China, South Africa — Бразилія, Росія, Індія, КНР, ПАР) — геополітична група цих країн.

У липні влада ПАР заявила, що не планує переносити проведення саміту БРІКС у Китай через ордер на арешт Путіна, виданий Міжнародним кримінальним судом. ПАР, як країна-підписант Римського статуту МКС зобов'язана заарештувати Путіна, якщо він візьме участь у переговорах між лідерами Бразилії, Росії, Індії та Китаю у зв'язку з ордером на арешт через депортацію українських дітей у РФ.

27 червня міністерка міжнародних відносин ПАР Наледі Пандор заявила, що Путін досі не відповів на запрошення, надіслане до того, як МКС висунув йому звинувачення 18 березня. За її словами, президент Китаю Сі Цзіньпін, прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді та президент Бразилії Луїс Інасіо Лула да Сілва планують бути присутніми на саміті БРІКС.

12 квітня повідомлялось, що влада Південно-Африканської Республіки виступає за те, щоб Володимир Путін приїхав на саміт БРІКС у серпні попри виданий Міжнародним кримінальним судом ордер на арешт президента Росії.

16 червня Президент України Володимир Зеленський провів перемовини з делегацією президентів Африки у Києві, яка прибула для обговорення мирних ініціатив для врегулювання війни в Україні.

17 червня делегація лідерів країн Африки прибула до РФ для проведення переговорів із російським президентом Володимиром Путіним щодо врегулювання війни між Україною та РФ. Президент ПАР Сиріл Рамафоса заявив, що пропозиції африканських держав щодо врегулювання ситуації в Україні містять 10 пунктів. Він також закликав усунути всі перешкоди для експорту зерна через Чорне море. Путін своєю чергою заявив, що "Росія відкрита до діалогу з усіма, хто виступає за мир".

Що відомо про заяву президента ПАР щодо МКС

17 березня 2023 року Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт президента РФ Путіна та російської уповноваженої з прав дітей Марії Львової-Бєлової. Їх підозрюють у незаконній депортації та переміщенні українських дітей.

Якщо вони виїдуть за територію Росії в країни, які є учасниками МКС та ратифікували Римський статут, їх повинні заарештувати та передати до суду.

25 квітня президент Південно-Африканської Республіки Сиріл Рамафоса заявив, що керівна партія "Африканський національний конгрес" (АНК) ухвалила рішення про вихід країни із юрисдикції МКС, який видав ордер на арешт президента РФ Володимира Путіна. Рамафоса додав, що ухвалене рішення пояснюється "упередженістю МКС щодо певних країн".

Щодо того, чи заарештує Путіна уряд ПАР, Рамафоса сказав, що "це питання розглядається".

Згодом на сайті президента ПАР Сиріла Рамафоси повідомили, що Південна Африка залишається учасником Міжнародного кримінального суду.

На початок