Лідери країн Африки зустрілися з Путіним. Про що говорили

Лідери країн Африки зустрілися з Путіним. Про що говорили

Оновлено
Рамафоса
. Президент РФ Володимир Путін та президент ПАР Сиріл Рамафоса у Санкт-Петербурзі17 червня 2023 р. Фото: Associated Press

Делегація лідерів країн Африки прибула до РФ для проведення переговорів із російським президентом Володимиром Путіним щодо врегулювання війни між Україною та РФ. Президент ПАР Сиріл Рамафоса заявив, що пропозиції африканських держав щодо врегулювання ситуації в Україні містять 10 пунктів. Він також закликав усунути всі перешкоди для експорту зерна через Чорне море. Путін своєю чергою заявив, що "Росія відкрита до діалогу з усіма, хто виступає за мир".

Африканські лідери прибули на зустріч до Санкт-Петербурга, повідомляє пресслужба президента ПАР.

Зазначається, що приїзд президента ПАР до Росії відбувся після "конструктивних переговорів" з Президентом України Володимиром Зеленським 16 червня 2023 року і повернеться до ПАР 18 червня.

Що сказав президент ПАР Путіну

Як повідомляє Інтерфакс, під час зустрічі з Путіним Рамафоса зазначив, що пропозиції африканських держав щодо врегулювання ситуації в Україні будуються на 10 елементах, і вони не повинні вступати в конкуренцію з ідеями інших гравців.

"Ми хотіли б постаратися послужити посередниками у досягненні миру між Росією та Україною в рамках цього конфлікту. Ми хотіли б запропонувати вам 10 пунктів", — сказав Рамафоса.

Він зазначив, що африканські лідери хотіли б вислухати позицію президента Росії, як напередодні вислухали позицію президента України Володимира Зеленського.

"На цій зустрічі також вислухаємо вашу точку зору щодо цієї війни. Ми б хотіли вислухати вас з повагою до тієї точки зору, яку ви висловите", — сказав президент ПАР.

Рамафоса наголосив, що мирні пропозиції країн Африки "не повинні вступати в конкуренцію з іншими пропозиціями, які були висунуті".

Він зазначив, що через війну африканський континент зазнає негативних наслідків у сфері економіки, піднялися ціни на енергоносії та добрива, а також продовольчі товари.

Один з пунктів "мирного плану" Африки, який озвучив Рамафоса "стосується дітей, які виявилися заручниками цього конфлікту".

"Ці діти мають повернутися туди, звідки вони прибули – до своїх будинків", — сказав президент ПАР.

Рамафоса також закликав зняти усі перешкоди для реалізації "зернової угоди".

"Ми хотіли б закликати до відкриття пересування зернових через Чорне море, щоб будь-які перешкоди, які існують зараз, були зняті, щоб зерно та інші сировинні товари надходили на ринки", — сказав він.

Що сказав Путін лідерам країн Африки

Путін заявив, що знає про їхні пропозиції щодо врегулювання ситуації в Україні, зазначивши, що Росія відкрита до діалогу з усіма, хто виступає за мир.

"Ми відкриті до конструктивного діалогу з усіма, хто бажає встановлення миру на принципах справедливості та врахуванні законних інтересів сторін", — сказав він.

Президент РФ вкотре звинуватив Україну у відмові від мирних переговорів.

Щодо викрадення українських дітей, то Путін заявив, що росіяни вивозили дітей цілком легально, "рятували їхні життя і здоров'я" і ніколи не перешкоджали возз'єднанню родин.

Що відомо про візит африканських лідерів до Києва

Лідери Південної Африки, Замбії, Коморських островів, Республіки Конго, Єгипту, Сенегалу та Уганди 16 червня відвідали Київ в рамках Африканської миротворчій місії щодо врегулювання війни між Україною та РФ.

Президент Південно-Африканської Республіки Сиріл Рамафоса озвучив десять пунктів плану з мирного врегулювання війни в Україні, запропонованого державами Африки.

Після України африканські лідери поїдуть до Санкт-Петербурга, де 17 червня проведуть розмову з лідером РФ Володимиром Путіним.

На початок