Візит Путіна на саміт БРІКС все ще під питанням, а у ПАР вважають, що ордер МКС "вставляє їм палки в колеса" — ЗМІ

Візит Путіна на саміт БРІКС все ще під питанням, а у ПАР вважають, що ордер МКС "вставляє їм палки в колеса" — ЗМІ

Візит Путіна на саміт БРІКС все ще під питанням, а у ПАР вважають, що ордер МКС "вставляє їм палки в колеса" — ЗМІ
Президент Росії Володимир Путін під час зустрічі з лідером так званої "ЛНР" Леонідом Пасічником, 6 квітня 2023 року, фото: AP

Влада Південно-Африканської Республіки виступає за те, щоб Володимир Путін приїхав на саміт БРІКС у серпні попри виданий Міжнародним кримінальним судом ордер на арешт президента Росії.

Про це повідомляє південноафриканське видання IOL із посиланням на прессекретаря президента країни Вінсента Магвенію.

"Що стосується запрошення президента Путіна, то природно, що на саміті будуть присутні всі глави держав. Але тепер у нас "палки в колесах" у вигляді цього ордера МКС. Це означає, що будуть зобов'язання щодо того, як це вирішувати, і ці зобов'язання ще в розробці. Як тільки вони будуть завершені, будуть зроблені необхідні оголошення", — сказав Магвенія.

Речник заявив, що президент ПАР Сиріл Рамафос наразі бере участь у процесах для "належного вирішення питання щодо візиту Путіна на саміт".

Водночас прессекретар спростував інформацію про те, що Рамафос направив заступника міністра міжнародних відносин і співробітництва Елвіна Ботеса до Сполучених Штатів саме для обговорення потенційного приїзду до країни президента Росії.

Магвенія також додав, що ПАР вважає, що конфлікт в Україні має вирішуватися за столом переговорів.

Видання Sky News раніше писало, що Південно-Африканська Республіка зобов'язана заарештувати президента Російської Федерації Володимира Путіна, якщо той приїде на саміт БРІКС у серпні цього року.

У 2015 році ПАР відмовилася заарештувати президента Судану Омара аль-Башира, на якого також було видано ордер МКС.

Згодом видання Bloomberg писало, що уряд Південно-Африканської Республіки розглядає усі юридичні варіанти, аби уникнути виконання ордера Міжнародного кримінального суду щодо арешту президента Росії Володимира Путіна.

Дивіться також: Чи потрапить Путін у Гаагу? СУСПІЛЬНЕ | ПОЯСНЮЄМО

Що відомо про ордер МКС на арешт Путіна

17 березня 2023 року Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт президента РФ Путіна та російської уповноваженої з прав дітей Марії Львової-Бєлової. Їх підозрюють у незаконній депортації та переміщенні українських дітей.

Якщо вони виїдуть за територію Росії в країни, які є учасниками МКС та ратифікували Римський статут, їх повинні заарештувати та передати до суду.

Речниця російського МЗС Захарова заявила, що ордер МКС на арешт Путіна «не матиме для Росії жодного значення», адже країна не є учасницею Римського статуту та не зобов'язана дотримуватися рішень МКС.

Головний прокурор МКС Карім Хан заявив, що ордер на арешт Путіна та Львової-Бєлової, виданий Міжнародним кримінальним судом, не має строку давності.

Читайте також

Перший крок до Гааги. Головні питання про ордер на арешт Путіна і чому це — справді історичне рішення

Якщо Путін приїде до Литви, його арештують — урядовці країни

Австрія заарештує президента РФ Путіна, якщо він приїде до країни

На початок