Багато світла та грива тварин: яким буде музей Марії Примаченко у Болотні

Багато світла та грива тварин: яким буде музей Марії Примаченко у Болотні

Багато світла та грива тварин: яким буде музей Марії Примаченко у Болотні
Концепт музею Марії Примаченко. Yakusha Studio

Архітекторка та дизайнерка Вікторія Якуша презентувала концепцію Музейного комплексу Марії Примаченко в Болотні на Київщині. Про це Yakusha Studio написала 13 липня на сторінці в Instagram.

Презентація відбулася в Лондоні, у Галереї Саатчі (Saatchi GalleryГалерея сучасного мистецтва в Лондоні, яка підтримує митців-початківців. З 2019 року — також і благодійна організація.). Там само відкрилася виставка робіт Марії Примаченко, яку Вікторія Якуша організовувала спільно з Фондом родини Примаченко та посольством України у Великій Британії. За словами Вікторії, ключова тема всієї творчості Примаченко — перемога добра над злом.

Архітекторка та дизайнерка Вікторія Якуша
Архітекторка та дизайнерка Вікторія Якуша. Ігор Парубський / Facebook

Про проєкт музею Марії Примаченко

Вікторія почала співпрацювати з родиною Марії Примаченко, щоб зберегти творчість художниці та побудувати культурний комплекс в Болотні — селі, де Марія народилася й прожила більшість свого життя. Архітектурний комплекс складатиметься з музею та артрезиденції.

Проєкт музею Марії Примаченко
Проєкт музею Марії Примаченко. yakusha.studio / Instagram

Розроблений простір, за твердженням Yakusha Studio, нагадує гриву дикої тварини — такі часто змальовувала Марія. Кожен із завитків "гриви" планується як окремий зал, що розповідатиме про певний період життя художниці. Будівля має назву "Шлях Марії" — від дитинства до останніх днів. У деяких залах по центру буде розміщений двосторонній портрет Примаченко. В інших приміщеннях глядачі зможуть сидіти й передивлятися проєкції фотографій та історій художниці.

Наприкінці комплексу буде оранжерея — павільйон, де зберуть екзотичні рослини, які нагадують ті, що малювала художниця. А ще там "оселять" цифрових тварин з-під пензля Марії. Оранжерею збудують з очерету, там буде багато природного освітлення. Світло загалом важливе в межах цієї архітектурної концепції, як наголошують у Yakusha Studio. Воно символізує натхнення Марії, яке походить не з її буденного оточення, а від нематеріального джерела — Всесвіту, духовної філософії.

Про нещодавні виставки Марії Примаченко

Це вперше роботи Примаченко експонуються у Великій Британії. До Галереї Саатчі привезли понад 20 малюнків. Виставка триватиме до 31 серпня. На відкритті згадували про експонати, які раніше зберігалися в музеї художниці в Іванкові. Історико-краєзнавчий музей згорів під час наступу російських військ на Київщину. Про пожежу стало відомо 28 лютого 2022 року.

"Представлення українського мистецтва в одній з найвпливовіших галерей світу є надзвичайно важливим для визнання та популяризації нашої культури. У нас багато талановитих митців, і перед нами стоїть тривалий та неперервний шлях їхнього розкриття. Я дуже щаслива, що «чистий стовп світла» — Марія Примаченко — завойовує серця усього світу. Мрію бачити українське мистецтво в Луврі, Метрополітені та інших музеях світу", — каже архітекторка Вікторія Якуша.

Вікторія Якуша на відкритті виставки Примаченко в Лондоні
Вікторія Якуша на відкритті виставки Примаченко в Лондоні. yakusha.studio / Instagram

У червні Якуша також була на відкритті виставки Примаченко в Музеї історії міста Люксембурга. А до того, в лютому, презентувала творчість Примаченко та задум майбутнього музею на Сеульському ярмарку дизайну для життя (Seoul Living Design FairВиставка дизайнерів, що працюють у сфері побутової індустрії. Відбувається в Південній Кореї з 1994 року.). Перші креслення музею вивісили ще у вересні 2022-го на виставці "Марія Примаченко. Врятоване" в "Українському домі".

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок