"Найтемніша година перед світанком": Україна братиме участь у Лондонській Бієнале Дизайну

"Найтемніша година перед світанком": Україна братиме участь у Лондонській Бієнале Дизайну

"Найтемніша година перед світанком": Україна братиме участь у Лондонській Бієнале Дизайну
. Фото: London Design Biennale, Український інститут/Facebook

З 1 до 25 червня у Сомерсет-хаусі у Лондоні відбуватиметься Бієнале Дизайну. Україна також представить національний павільйон. Про це розповідає пресслужба Українського інституту.

Український павільйон матиме назву назвою "Найтемніша година перед світанком" (The Darkest Hour is just Before Dawn).

"Український павільйон покаже Україну як регіон, багатий природними ресурсами та культурною спадщиною, відкритий для співпраці та колаборацій з усім дружнім світом", – зазначають в УІ.

Кураторкою українського павільйону виступила дослідниця дизайну Лариса Цибіна, артдиректором простору – Денис Соколов, а архітектором – Дмитро Сівак.

У межах експозиції "Найтемнішої години перед світанком" представлять три проєкти, які були створені попри повномасштабне вторгнення Росії.

  • Гобелен "Zemlia", який демонструє неперервний зв’язок кожного українця з його корінням, культурою та традиціями.
  • Обʼєкти "Dnipro"

Ця частина експозиції є діалогом, який показує бажання та здатність взаємодіяти, проявляючи повагу та дбайливість до нашої планети Земля.

  • Стілець-маніфест "Gropius Low Chair Military Edition"

Він демонструє два періоди українського дизайну: до російської агресії проти України та після неї, та показує, як змінилися сутність та принципи художнього дизайну в історичному контексті та як дизайн набув нових значень та функцій.

Лондонська Бієнале Дизайну

"Лондонська Бієнале Дизайну – це глобальна сцена для світових лідерів сучасного дизайну та інновацій, творчості та досліджень, що базуються на дизайні", – зазначають організатори на сайті.

Заснована у 2016 році сером Джоном Сорреллом (Sir John Sorrell CBE) та Беном Евансом (Ben Evans CBE), Лондонська Бієнале Дизайну сприяє міжнародній співпраці та глобальній ролі дизайну за допомогою виставок та інсталяцій, які демонструють прагнення створювати універсальні рішення для проблем, що стосуються всіх нас.

Тема 2023 року – "Глобальна гра: Переосмислення колаборацій"

Раніше Суспільне Культура розповідало, що українець Петро Владіміров цьогоріч увійшов до складу польського павільйону та представить близько 30 вікон, які потім буде відправлено на потреби відбудови України.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок