"Мабуть, доля така, щоб я туди потрапив" — історія військового з Миколаєва до Дня українських миротворців

"Мабуть, доля така, щоб я туди потрапив" — історія військового з Миколаєва до Дня українських миротворців

"Мабуть, доля така, щоб я туди потрапив" — історія військового з Миколаєва до Дня українських миротворців
Сергій Танасов, 14 липня 2023 рік. Фото: Федір Бондар/Суспільне Миколаїв

Житель Миколаєва, передовий авіаційний навідник, старший лейтенант Сергій Танасов протистоїть російським військовим на Півдні України. Напередодні Дня українського миротворця, що відзначають 15 липня, боєць розповів кореспондентам Суспільного про участь у миротворчих місіях та про те, як цей досвід допоміг йому у захисті України від агресорів.

За словами Сергія Танасова, його перша миротворча місія була в Іраці. Тоді військовому виповнилося 20 років.

"Мабуть, доля це така була, щоб я туди потрапив. Ну дуже хотілося побувати у миротворчій місії десь. Подивитися, що таке війна, що після війни, бо військові дії – це не одна фаза, це багато фаз і хоч на якісь встигнути подивитися", — розповідає Сергій Танасов.

У 2004-му році служба в Іраку, у 2008-2010 роках — у Ліберії, у 2012-2013— у Косову.

"Місії різні, дуже відрізняються одна від одної. Якщо місія в Іраку була дуже наближена до бойових дій, бо вони там були насправді, то місії, наприклад у Ліберії – це суто гуманітарні місії. ООН – ми знаємо, кожен зробив висновок, що таке ООН, і місії в них теж такі. KFOR (Міжнародні сили з підтримки миру в Косово – ред.) – було дуже цікаво, тому що ми працювали з різними контингентами іноземними, з військовими з НАТО дуже співпрацювали так тісно", — згадує військовослужбовець.

"Мабуть, доля така, щоб я туди потрапив" — історія військового з Миколаєва до Дня українських миротворців
Патрулювання у Косово разом з іноземним контингентом. Фото з особистого архіву Сергія Танасова

Менш ніж через рік після повернення з Косова, навесні 2014-го року, Сергій Танасов разом з іншими бійцями 79-ї аеромобільної бригади вирушив на Чонгар, на адміністративний кордон з Кримом.

"Хоч тоді, коли я був на Чонгарі, мені телефонували, збирався 56-й вертолітний загін, чергова ротація була і мене кликали на збори, щоб я ще раз до Африки полетів. Але я відмовився. Розумієте, коли в роті тільки два сержанти, які десь були – я і Саша Кириченко, і багато молодих хлопців, хто контракт попідписували, тоді ще молоді лейтенанти були. Я вже тоді розумів, що будуть військові дії. Бойові дії, не військові, бойові", — додає Сергій Танасов.

Під час місії у Косову чоловік усвідомив, що Україна має бути в НАТО – побачив якість забезпечення, злагодженість на усіх рівнях, ставлення в альянсі до кожного бійця. За словами Сергія Танасова, станом на липень 2023 року Збройні сили України ще не відповідають стандартам НАТО. Немає відповідної керівної та комунікативної ланки, каже старший лейтенант.

"Але солдати вже переплюнули – я вам скажу так. Ми краще зараз на полі бою поводимось, морально-психологічний стан бійця Збройних Сил України набагато вищий, ніж той, який я бачив за кордоном, набагато", — розповідає військовий.

"Мабуть, доля така, щоб я туди потрапив" — історія військового з Миколаєва до Дня українських миротворців
Сергій Танасов біля "Хаммера"; миротворча місія в Іраці. Фото з особистого архіву Сергія Танасова

У кожній миротворчій місії, говорить Сергій, отримав певний досвід — бойовий, гуманітарний, парамедичний. Це допомогло у боях проти російських військових.

Сергій Танасов з військовими ЗСУ у Донецькому аеропорту, 2014 - 2015 роки
Сергій Танасов з військовими ЗСУ у Донецькому аеропорту, 2014 - 2015 роки. Фото: Сергій Лойко

Після перемоги, каже, треба буде поставити на кордоні з Росією закордонних миротворців.

"Тому, що нам треба буде трохи розвантажити армію в плані чисельності, бо зараз дуже багато людей призвано. І гарантом того, що не буде знов перетину, це вже будуть миротворці. Але це все буде скоріш за все після підписання капітуляції, репарації – не знаю, що там буде з Російською Федерацією. Щось вони попідписують і зайдуть миротворці", — додає Сергій Танасов.

Сергій Танасов говорить, бажано, аби не ООН формувала ці миротворчі сили, а представники коаліції, яка підтримує Україну.

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок