Міноборони Білорусі хоче, щоб "вагнерівці" тренували білоруську армію

Міноборони Білорусі хоче, щоб "вагнерівці" тренували білоруську армію

Білоруські військові
Білоруські військові. Фото: Міноборони Білорусі

Білоруська влада хоче, щоб найманці Євгена Пригожина з ПВК "Вагнер", яких мали вислати до країни з РФ, навчали білоруських солдатів.

Про це йдеться у повідомленні Міноборони Білорусі.

"Після прибуття представників ПВК "Вагнера" та їх розосередження на полігонах для проведення занять та взаємного обміну досвідом, особливу увагу планується приділити прийомам та способам ведення бойових дій Збройними силами Республіки Білорусь", — зазначили у відомстві.

27 червня Олександр Лукашенко заявив, що розраховує, що командири з ПВК "Вагнер", які прибули до Білорусі поділяться бойовим досвідом з білоруськими військовими.

"Вони розкажуть про зброю: яка добре працювала, яка ні. І тактика, і озброєння, і як наступати, як оборонятися. Це безцінно. Ось це нам від вагнерівців треба взяти", — сказав він.

Що відомо про заколот Пригожина в Росії

У Росії близько доби тривав бунт "вагнерівців".

Увечері 23 червня глава ПВК "Вагнер" Євген Пригожин заявив, що війська Міноборони Росії вдарили по місцю дислокації "вагнерівців" і там нібито загинуло багато найманців. Він анонсував "марш справедливості", додав, що "вагнерівців" 25 тисяч і вони ідуть "розбиратись". А також закликав всіх, хто хоче "заканчівать бєзпрєдєл" долучатись до "маршу".

Міноборони РФ назвало заяву про обстріл "вагнерівців" "інформаційною провокацією", водночас проти Пригожина порушили кримінальне провадження за фактом "організації військового заколоту".

Уранці 24 червня президент РФ Путін у відеозверненні заявив, що Збройні сили Росії отримали наказ ліквідувати "заколотників" і назвав події "ударом в спину".

Про те, що Пригожин погодився припинити заколот повідомила пресслужба президента Білорусі Лукашенка. Переговори з Пригожиним вів Лукашенко, заявили в його пресслужбі.

На початок