У Вільнюсі відбудеться мітинг на підтримку вступу України до НАТО

У Вільнюсі відбудеться мітинг на підтримку вступу України до НАТО

ЗМІ
У Вільнюсі відбудеться мітинг на підтримку вступу України до НАТО
Вільнюс, Литва. Getty Images

Напередодні саміту НАТО 9 липня о 19.00 на площі Кудіркас у Вільнюсі за місцевим часом відбудеться мітинг на підтримку вступу України до Альянсу.

Про це повідомляє LRT.

"9 липня ввечері столиця Литви буде переповнена людьми з українськими та литовськими прапорами. Вони прийдуть, щоб підтримати Україну та привернути увагу світу до важливості негайного офіційного запрошення України до НАТО", — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що головне гасло і хештег заходу - #UkraineNATO33, адже якщо Україну запросять до Альянсу, вона стане 33-м союзником.

Акція є однією з 33 подібних заходів, які відбудуться в ці дні по всьому світу. Активісти стоятимуть з плакатами "Україну чекають в НАТО" та "#UkraineNATO33rd" — ключовими меседжами мітингу.

"Досить обіцяти. Треба дати Україні гарантії безпеки й запросити її до НАТО. Росія повинна побачити, що все серйозно, що є кому заступитися за українців!", — заявила громадська активістка з України Влада Думенко.

Учасники акції переконані, що лише НАТО може гарантувати безпеку українців, зупинити кровопролитну війну та запобігти новим атакам з боку Росії.

Організатори мітингу: Міжнародний центр Української Перемоги, Громадська армія України, Світовий конгрес українців, 1K Aid Fund.

11-12 липня у столиці Литви відбудеться Вільнюський саміт НАТО.

Що відомо про перспективи вступу України в НАТО

30 вересня 2022 року президент України Володимир Зеленський, голова Верховної ради Руслан Стефанчук та прем’єр-міністр Денис Шмигаль підписали заявку на вступ України в НАТО за пришвидшеною процедурою. Відповідна процедура передбачає вступ до НАТО без ПДЧ. У цьому питанні Україна орієнтується на досвід Фінляндії й Швеції. Поки українська сторона чекатиме на затвердження від всіх членів Альянсу, вона пропонує реалізувати пропозиції щодо гарантій безпеки для України згідно з Київським безпековим договором.

Генсек НАТО Столтенберг того ж дня заявив, що вступ України в НАТО залежить від згоди усіх 30-ти союзників.

Президенти низки країн Центральної та Східної Європи офіційно підтримали членство України в НАТО. Серед них — лідери Чехії, Естонії, Латвії, Литви, Північної Македонії, Чорногорії, Польщі, Румунії та Словаччини. Також про підтримку вступу України до Альянсу заявила Канада. У Білому домі вважають, що вступ України в НАТО "не на часі".

Прессекретар президента Росії Володимира Путіна Дмитро Пєсков прокоментував подану Україною заявку на вступ до НАТО, заявивши, що євроатлантичний курс української влади став причиною російської агресії проти України.

На початок