У Росії ЗМІ спочатку були здивовані заколотом ПВК “Вагнер” і не були готові до нього.і Про це повідомляє Міноборони Великої Британії з посиланням на дані британської розвідки. Загалом, російські державні ЗМІ відреагували на заколот ПВК “Вагнера” 24 червня в три етапи, відзначили британські розвідники.
Спочатку російське телебачення продовжувало працювати за звичним розкладом. Після придушення повстання російські державні ЗМІ намагалися "виправити" заяви про пасивність силовиків.
“Наративи просували ідею про те, що президент Володимир Путін переміг, зірвавши повстання, уникнувши при цьому кровопролиття, і намагалися об'єднати країну навколо президента”, — йдеться у звіті британської розвідки.
Майже через тиждень держава почала применшувати значення власника ПВК "Вагнер" Євгена Пригожина та заколоту, а також його паплюжити, відзначили у британській розвідці.
“Телеграм-канали ПВК “Вагнер” в основному замовкли — майже напевно через втручання держави. На противагу цьому Путін взявся за надзвичайно активну публічну діяльність, майже напевно з метою продемонструвати свою силу”, — йдеться у повідомленні.
Що відомо про заколот Пригожина в Росії
У Росії близько доби тривав бунт "вагнерівців".
Увечері 23 червня глава ПВК "Вагнер" Євген Пригожин заявив, що війська Міноборони Росії вдарили по місцю дислокації "вагнерівців" і там нібито загинуло багато найманців. Він анонсував "марш справедливості", додав, що "вагнерівців" 25 тисяч і вони ідуть "розбиратись". А також закликав всіх, хто хоче "заканчівать бєзпрєдєл" долучатись до "маршу".
Міноборони РФ назвало заяву про обстріл "вагнерівців" "інформаційною провокацією", водночас проти Пригожина порушили кримінальне провадження за фактом "організації військового заколоту".
Уранці 24 червня президент РФ Путін у відеозверненні заявив, що Збройні сили Росії отримали наказ ліквідувати "заколотників" і назвав події "ударом в спину".
Про те, що Пригожин погодився припинити заколот повідомила пресслужба президента Білорусі Лукашенка. Переговори з Пригожиним вів Лукашенко, заявили в його пресслужбі.
26 червня Євген Пригожин оприлюднив перший після спроби заколоту аудіозапис, в якому пояснив причини свого вчинку.
27 червня самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко підтвердив приїзд засновника ПВК "Вагнер" Євгена Пригожина до країни.