Threads vs Twitter: меми, бани й суд — реакція на нову соцмережу

Threads vs Twitter: меми, бани й суд — реакція на нову соцмережу

Threads vs Twitter: меми, бани й суд — реакція на нову соцмережу
Ілюстративне зображення Threads. Onur Dogman/SOPA Images/LightRocket via Getty Images

Meta лише 6 липня запустила свою нову соцмережу Threads, яку ще називають "убивцею Twitter", й за перший день там зареєструвалися 30 мільйонів користувачів. Серед них — українські та світові медіа, артисти, письменники та політики.

Запуск нової соцмережі викликав хвилю мемів про Threads, які поширювали й у Twitter. Сама соцмережа, якою володіє Ілон Маск, своєрідно привітала появу Threads — керівнику Meta Марку Цукербергу пригрозили судовим позовом.

Суспільне Культура зібрало, на кого підписати та які реакції отримала нова соцмережа.

На кого підписатися в Threads

У новій соцмережі вже є Суспільне Новини, а також інші українські медіа: "BBC Україна", "Forbes Україна", "Ґрунт", hromadske, The Ukrainians, "The Village Україна" та інші. Серед іноземних ЗМІ можна стежити за The Guardian, Wired, The New York Times, Billboard.

Також тестує Threads міністрВіцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій, міністр цифрової трансформації України інновацій Михайло Федоров та міністр стратегічних комунікацій Олександр Камишін, а фандрейзингова платформа United24 в цій соцмережі поширює інформацію про війну.

United24 у Threads
Скриншот/Threads

Доєдналися до нової соцмережі акторка Іванна Сахно, гурт Tember Blanche, співачка Надія Дорофєєва, стендап-комік Антон Тимошенко, архітектор та музикант Ігор Цимбровський, художниця Анна Звягінцева, кураторка та мистецтвознавиця Ліза Герман, фотограф та художник Євген Нікіфоров, директорка "Асортиментної кімнати" Альона Каравай, електронний виконавець Еміль Асадов.

Не пройшли осторонь Threads письменники та письменниці: Катерина Бабкіна, Марк Лівін, Ірина Сажинська, Каріна Тумаєва, Дарія Лисенко та інші.

Стежать за новинками у соцмережах і духовний лідер Далай-лама, телеведуча й письменниця Опра Вінфрі, телезірка Кім Кардаш'ян та американська співачка Майлі Сайрус.

Блокування дописів

Український режисер Наріман Алієв повідомив, що один його допис у Threads уже видалили нібито через мову ворожнечі.

Допис Нарімана Алієва у Threads видалили
Скриншот/Threads

Активіст Сергій Стерненко зареєструвався в новій соцмережі у перший день, але вже видалив додаток. Адже Threads видалив його допис про росіян.

Співзасновник monobank Олег Гороховський робив допис про російського президента, щоб перевірити, чи видалять пост. "Видалили, трясця!" — написав Гороховський.

В інших сервісах Meta (Instagram та Facebook) дописи про російсько-українську війну, про злочини російських військ також часто маркують як "чутливий контент" і видаляють. У Twitter користувачі можуть вільніше поширювати фотографії та відео про війну, але їм може загрожувати так званий тіньовий бан.

Через тісний зв'язок Threads та Instagram, якщо акаунт у Threads забанять, то обліковий запис в Instagram теж заблокують. Щоб змінити користувацьке ім’я у Threads, треба змінити ім’я й в Instagram.

Серед особливостей також те, що неможливо видалити свій акаунт, не видаливши сторінку в Instagram, обліковий запис у Threads можна деактивувати.

Меми про Threads

На честь запуску соцмережі Марк Цукерберг зробив перший за 11 років допис у Twitter, поширивши мем.

Мем Марка Цукерберга
Мем від керівника Meta Марка Цукерберга. Скриншот/Twitter

Американський письменник Стівен Кінг меми не поширював, але опублікував у Twitter свою думку про протистояння між Цукербергом і Маском. Письменник не має сторінки в Instagram чи Threads.

Стівен Кінг у Twitter
Американський письменник Стівен Кінг. Скриншот/Twitter

Доєднався до мемів український маркетплейс Rozetka та оператор зв'язку "Київстар".

Меми про Threads
Скриншот/Twitter

Погроза судом

Юрист Twitter Алекс Спіро надіслав гендиректору Meta Цукербергу лист, у якому погрожує подати на компанію в суд через Threads. Спіро звинуватив Meta в тому, що вона найняла колишніх працівників Twitter, які мали доступ до комерційних таємниць.

Речник Meta заперечує, що у команді інженерів Threads є експрацівники Twitter. Однак адвокат вимагає, щоб компанія "вжила негайних заходів, щоби припинити використання комерційних секретів".

Тим часом власник Twitter Маск написав у твіті з посиланням на новину: "Конкуренція — це добре, шахрайство — ні".

Збіг обставин

Для контексту: роботу над Threads Meta почала у січні 2023 року — через декілька місяців після того, як Ілон Маск придбав Twitter і там почалися зміни. Він, зокрема, звільняв працівників та змінював політику соцмережі. Маск повернув доступ до сторінки Дональду Трампу, але політик відмовився повертатися. Потім усі акаунти втратили синю галочку — символ підтвердженої верифікації: тепер її може отримати будь-хто, хто буде платити 8 доларів щомісяця.

Останньою краплею стали обмеження на перегляд твітів за добу, які ввели 1 липня: до 10 тисяч твітів на добу для верифікованих акаунтів, тисяча — для неперевірених облікових записів і 500 — для нових неперевірених акаунтів.

Тоді частина користувачів почала шукати альтернативу Twitter, активно реєструвалися в аналогах BlueSky (від творця Twitter Джека Дорсі) та Mastodon. І вже 4 липня Meta оголосила про реліз своєї версії Twitter — Threads.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок