Ігор Цимбровський та Тарас Мельниченко виступлять з концертом у Києві

Ігор Цимбровський та Тарас Мельниченко виступлять з концертом у Києві

цимбровський, мельниченко, концерт київ
Фото: Yuri Gryaznov/Facebook

Музиканти Ігор Цимбровський та Тарас Мельниченко проведуть музичний перформанс "EX VITA" у Будинку кіно 7 квітня.

Основна програма включатиме авторські композиції написані протягом 35 років, а також трек "Collage of War" — рефлексію на війну, що став єдиним музичним твором, який митець створив у 2022 році.

Виступ буде першим концертом музиканта у Києві за довгий час.

Ігор Цимбровський
Афіша концерту. Фото: Леся Квартиринка/Facebook

Ігоря Цимбровського можна вважати одним з найцікавіших та загадкових діячів українського андерґраунду 80-90-х років. Його єдиний альбом "Прийди янголе" (1995) досі є, можливо, найбільш незвичайним явищем в українській музиці з часів Незалежності.

Цимбровський використовує поезію у своїй музиці, зокрема твори Михайла Семенка, Миколи Воробйова та Богдана-Ігора Антонича.

Твори цих поетів є антимейнстрімом у сучасному українському культурному середовищі, що відповідає самому авторові. У середині 1980-х і на початку 1990-х Цимбровський також написав основну частину своєї поезії, але вона практично невідома та не була видана окремою збіркою.

"Це було цікаво особисто для мене – як українська мова звучить в якомусь іншому контексті, тобто, не в тому звичному радянському (чи перебудовному) офіційному форматі, як ми звикли весь час чути", – розповів він у інтервʼю для львівського видання "Варіанти".

"Я слухав різну музику, такої, яка б мені підходила, не було. І я вирішив просто самому її заграти і заспівати"

Перший виступ Цимбровського відбувся у 1987 році в клубі Лісотехнічного інституту, яке колись було єзуїтською церквою. Видання "Амнезія" зазначає, що таке камерне середовище значно більше пасувало його пісням про янголів, аніж галас великих фестивалів.

Хоча музикант виступав і на них: у 1989 році на фестивалях "Чорна рада" та "Червона рута", в 1991 році на харківській "Новій сцені" та "Українських ночах" у Гданьску. Свої перші виступи Ігор називав музичними перформансами.

"Власне, ці мої початки – то був швидше перформанс, таке "розбий-стіну", ніж сама музика. Перший запис зробили разом з моїм колегою, у нього був мікрофон і всякі такі штуки. (...) Бо в кожному випадку є якийсь експромт і експеримент, і ти дивишся спочатку, чи дає він результат, чи ні", — розповідав він.

Тарас Мельниченко – український талановитий барабанщик, викладач Київської дитячої школи мистецтв № 2 ім. М. І. Вериківського, колишній учасник гурту "АTMASFERA".

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок