Meta запустила конкурента Twitter і вже має мільйони користувачів: у чому особливість Threads та хто там зареєструвався

Meta запустила конкурента Twitter і вже має мільйони користувачів: у чому особливість Threads та хто там зареєструвався

Meta запустила конкурента Twitter і вже має мільйони користувачів: у чому особливість Threads та хто там зареєструвався
Today

Компанія Meta, що володіє Instagram та Facebook, офіційно запустила нову соцмережу Threads — аналог Twitter, який належить Ілону Маску. За перші чотири години на платформі зареєструвалися 5 мільйонів користувачів, а вже за сім — 10 мільйонів. Серед них — знаменитості та світові бренди.

Ціль Threads — переманити користувачів із "проблемної платформи" Ілона Маска, за словами гендиректора Meta Марка Цукерберга. Через кілька хвилин після запуску застосунку акаунти в ньому створили такі бренди, як Billboard, HBO, NPR та Netflix. Також Meta повідомляє, що серед перших їхніх прихильників зі знаменитостей були Шакіра і Гордон Рамзі. Згодом їм склали компанію Опра Вінфрі та Далай-лама.

Застосунок запустили 5 липня о 19-й вечора за східним часом у США (в Україні — 6 липня о 2-й ночі). Додаток вже доступний для користувачів Android та iOS у 100 країнах, зокрема й в Україні.

Наприклад, у Threads з'явились українські медіа "Ґрунт" та hromadske, а також міністр із питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін.

Що відомо про Threads та чим він відрізняється від Twitter

Новий додаток від Meta за інтерфейсом дуже схожий на Twitter. Марк Цукерберг не вперше копіює інші соціальні мережі. Наприклад, у 2020 році в Instagram з’явилися короткі відеоролики Reels. За аналогічним принципом працює TikTok, який з’явився ще у 2016 році.

Для реєстрації в Threads можна використовувати обліковий запис Instagram. Є опція синхронізації підписок та користувацького імені з наявним профілем в Instagram.

Нова соцмережа Threads
Такий вигляд має нова соцмережа Threads. Скриншот/Meta

Нова соцмережа пропонує більший обсяг постів — до 500 символів замість 280, які доступні для більшості користувачів Twitter. Окрім цього, у Threads можна публікувати відео тривалістю до п’яти хвилин, а також ділитися своїми історіями з Instagram.

Стрічка новин формується з підписок користувача або користувачки, а також рекомендацій, які підбирає алгоритм платформи на основі цих підписок.

Чому запустили конкурента Twitter

Про роботу над новою соцмережею стало відомо ще на початку червня. Meta запустила Threads після чергового турбулентного періоду в Twitter. 1–2 липня на платформі Ілона Маска запровадили обмеження на перегляд твітів. Це частково пов'язано зі збором даних компаніями, які створюють моделі штучного інтелекту.

"Це має бути додаток для публічних розмов з понад 1 мільярдом користувачів. У Twitter була можливість зробити це, але він не реалізував її. Сподіваюся, у нас це вийде", — заявив Марк Цукерберг.

Meta описує Threads як новий, окремий простір, який має на меті "взяти те, що Instagram робить найкраще, і поширити це на текст, створюючи позитивний та творчий майданчик для вираження ваших ідей". База користувачів Twitter налічує понад 250 мільйонів, тоді як в Instagram зареєстровано близько 2 мільярдів користувачів.

Політика безпеки користувачів у Threads

Meta врахували критику з боку політиків та активістів щодо безпеки дитячих акаунтів на їхніх платформах. Для неповнолітніх користувачів Threads Meta автоматично створює приватний профіль, який зможуть переглядати лише ті люди, яких користувач або користувачка схвалить.

Вигляд нової соцмережі Threads
Нова соцмережа Threads від Meta. Скриншот/Meta

Також у мережі поширюються дискусії навколо того, якою буде політика нової платформи щодо чутливого контенту. В Instagram та Facebook існує перелік обмежень того, що можуть постити користувачі. Це ускладнює висвітлення перебігу російсько-української війни в інформаційному просторі. Фото та відео, на яких зафіксовані злочини росіян, менеджери соцмереж Meta часто розцінюють як "чутливий контент" і видаляють. Користувачі вже повідомляють, що у Threads їхні дописи про росіян видаляють.

Реакція на запуск платформи

Реакція на дебют Threads варіювалася від обережності до ентузіазму: одні хвалили простоту його використання, інші вважають, що Ілону Маску варто було б потурбуватися через нового конкурента на ринку. Дехто зазначив, що швидка інтеграція додатка з Instagram показала, наскільки потужною стала Meta. За іронією долі, більша частина публічної дискусії відбувалася у Twitter, де хештег Threads був у тренді увечері середи, 5 липня.

Майк Пруль, директор з досліджень аналітичної компанії Forrester, сказав, що Threads є ще одним зразком плагіату диджитал-платформ, а його успіх пов’язаний із вдалим моментом для запуску — у час "піку розчарування у Twitter". Також Пруль зазначив, що ринок для конкуренції з Twitter вже був заповнений альтернативами, як-от Hive, Bluesky і Mastodon. "Це лише розбиває базу користувачів Twitter, які шукають альтернативу", — переконаний він.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок