У Києві підприємці нададуть приміщення для облаштування укриттів — КМВА

У Києві підприємці нададуть приміщення для облаштування укриттів — КМВА

У Києві підприємці нададуть приміщення для облаштування укриттів — КМВА
Укриття Фото: Уніан (ілюстративне)

У Києві, після рішення комісії щодо непридатності значної кількості укриттів, з обліку та мапи було знято близько тисячі об’єктів. Оскільки потрібно збільшити кількість захисних споруд, які забезпечать захист громадян, наразі тривають переговори із підприємцями столиці, які мають відповідні приміщення у своєму користуванні.

Про це у Telegram повідомляє пресслужба Київської міської військової адміністрації.

Зазначається, що для швидкого та якісного збільшення переліку найпростіших укриттів КМВА організувала зустріч із представниками великого бізнесу, які володіють значними площами підземних просторів.

"Мова йшла про надання можливості мешканцям Києва отримати безпеку в найпростіших укриттях підземного простору, які сьогодні є в наявності у бізнесу — підземних паркінгів, господарчих приміщень тощо",— каже перший заступник начальника КМВА Володимир Кидонь.

За його словами, це питання потребує швидкого обстеження комісіями ДСНС, поліції, районною владою. Ці найпростіші укриття будуть нанесені на мапи Фонду захисних споруд виключно в статусі як "найпростіші укриття".

До них буде забезпечений цілодобовий безперешкодний доступ, а обладнані вони будуть лише найнеобхіднішим — місцями для сидіння, засобами пожежогасіння, медичними аптечками та питною водою.

Частина представників великих ТРЦ та інших закладів сфери торгівлі і обслуговування вже зголосилися піти на зустріч і готові надати свої площі для захисту киян. Дехто ще вагається,— підсумували у КМВА.

Що відомо про перевірки об'єктів цивільного захисту у Києві та області

Уночі 1 червня Росія завдала ракетного удару по Києву. Внаслідок цього у Деснянському районі столиці загинули три людини: 9-річна дівчинка, її 34-річна мама і 33-річна жінка. Чоловік однієї з загиблих та жителі району стверджують, що укриття, де хотіли сховатися від обстрілу люди, було зачинене.

За дорученням Президента Володимира Зеленського 3-го червня стартувала комісія щодо перевірки укриттів у столиці. Вона оцінювала доступність та базові параметри.

Спеціальна комісія щодо перевірки стану і доступності укриттів Києва 10 червня закінчила перевірку всіх 4655 сховищ. За підрахунками, 15% укриттів придатні без зауважень, повідомив міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін.

Мапа укриттів є в додатку "Київ Цифровий". Розробники додали нову функцію: у застосунку можна поскаржитись не лише на недоступні укриття, а й на їх незадовільний стан.

У Київській міській прокуратурі повідомили, що правоохоронці розслідують можливе розкрадання грошей, які були виділені на ремонт укриттів у столиц.

1 червня Голова Київської ОВА доручив вкотре перевірити, як функціонують усі сховища та укриття області. Всі укриття мають бути відкритими цілодобово та придатними для використання.

На початок