Перейти до основного змісту
У КМДА пояснили, як потрапити в укриття, розміщені у закладах освіти

У КМДА пояснили, як потрапити в укриття, розміщені у закладах освіти

У Києві у школах укриття використовують за призначенням
. Фото: ілюстративне, УНІАН

Укриття та сховища в закладах освіти Києва використовуються за призначенням. Рішень щодо обмеження їх використання місто не приймало. Наразі в закладах освіти майже 900 захисних споруд, які окремо утримуються та обліковуються. Про це повідомляє пресслужба Київської міської державної адміністрації.

У КМДА поінформували, що заклади освіти, їх територія і приміщення наразі активно використовуються для захисту та наданню допомоги киянам. Саме у школах, у разі потреби, базуються евакуаційні комісії, а в разі перебоїв з енергопостачанням у закладах освіти працює 451 пункт незламності.

"Проте терористичні загрози зберігаються, і питання безпеки учнів та персоналу залишаються надзвичайно важливими. Для того, щоб потрапити в укриття або пункт незламності, необхідно мати при собі документи, які посвідчують особу",— йдеться у повідомленні.

В адміністрації зауважили, що додатково всі заклади освіти столиці облаштовані достатньою кількістю камер спостереження та "тривожною кнопкою", а три чверті закладів фізично охороняє "Муніципальна охорона".

Стосовно Протоколу комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, який прийняли 23 серпня перед початком минулорічного навчального року, то в адміністрації пояснили, що йшлося, насамперед, про захист дітей від проникнення диверсійних груп та терористичних загроз. Про спеціальний режим доступу, а також закриття територій на час комендантської години та тримання зачиненими підвалів і горищ.

"У цьому документі не йдеться про укриття, адже всі горища і підвали, як елементи будівель, у розумінні Кодексу цивільного захисту не можуть бути захисними спорудами. Ними є спеціально облаштовані приміщення, у яких можливе тимчасове перебування людей із метою захисту від дії засобів ураження",— підсумували у КМДА.

Що відомо про перевірки об'єктів цивільного захисту у Києві та області

Уночі 1 червня Росія завдала ракетного удару по Києву. Внаслідок цього у Деснянському районі столиці загинули три людини: 9-річна дівчинка, її 34-річна мама і 33-річна жінка. Чоловік однієї з загиблих та жителі району стверджують, що укриття, де хотіли сховатися від обстрілу люди, було зачинене.

За дорученням Президента Володимира Зеленського 3-го червня стартувала комісія щодо перевірки укриттів у столиці. Вона оцінювала доступність та базові параметри.

Спеціальна комісія щодо перевірки стану і доступності укриттів Києва 10 червня закінчила перевірку всіх 4655 сховищ. За підрахунками, 15% укриттів придатні без зауважень, повідомив міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін.

Мапа укриттів є в додатку "Київ Цифровий". Розробники додали нову функцію: у застосунку можна поскаржитись не лише на недоступні укриття, а й на їх незадовільний стан.

У Київській міській прокуратурі повідомили, що правоохоронці розслідують можливе розкрадання грошей, які були виділені на ремонт укриттів у столиц.

1 червня Голова Київської ОВА доручив вкотре перевірити, як функціонують усі сховища та укриття області. Всі укриття мають бути відкритими цілодобово та придатними для використання.

Топ дня
Вибір редакції
На початок