У Києві триває удосконалення Фонду захисних споруд столиці, зокрема вилучаються із переліку укриттів непридатні приміщення. Також обстежуються підземні простори в яких можна буде облаштувати сховища. Про це повідомив у Telegram начальник Київської міської військової адміністрації Сергій Попко.

За його словами, зараз вилучаються з переліку укриттів та електронних мап укриттів об’єкти, які за технічним станом або іншими причинами не можуть використовуватися за призначенням. Найчастіше, це підвальні приміщення в житлових будинках, які не пристосовані для захисту мешканців.

"В цих підземних приміщеннях розташовуються магістралі водопостачання, теплопостачання, електрощитові, теплопункти та інші комунікації. Або це окремі об’єкти, технічний стан яких небезпечний для людей",— каже Попко.
У КМВА зауважили, що у місті є чимало підземних приміщень та просторів. Більша частина цієї площі використовується, зокрема, як об’єкти цивільного захисту. Але є і багато споруд, які можуть бути використані як укриття. Тож наразі підземні простори Києва обстежують у пошуках потенційних приміщень, які можуть бути введені в експлуатацію як об’єкти цивільного захисту.
"На цих площах буде проведений ремонт, встановлене протипожежне обладнання, проведене електроживлення тощо. Таким чином, ми плануємо замінити ті укриття, які за своїм технічним станом чи іншими причинами не можуть використовуватися як сховища та наростити Фонд захисних споруд столиці",— поінформував Попко.
Що відомо про перевірки об'єктів цивільного захисту у Києві та області
Уночі 1 червня Росія завдала ракетного удару по Києву. Внаслідок цього у Деснянському районі столиці загинули три людини: 9-річна дівчинка, її 34-річна мама і 33-річна жінка. Чоловік однієї з загиблих та жителі району стверджують, що укриття, де хотіли сховатися від обстрілу люди, було зачинене.
За дорученням Президента Володимира Зеленського 3-го червня стартувала комісія щодо перевірки укриттів у столиці. Вона оцінювала доступність та базові параметри.
Спеціальна комісія щодо перевірки стану і доступності укриттів Києва 10 червня закінчила перевірку всіх 4655 сховищ. За підрахунками, 15% укриттів придатні без зауважень, повідомив міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін.
Мапа укриттів є в додатку "Київ Цифровий". Розробники додали нову функцію: у застосунку можна поскаржитись не лише на недоступні укриття, а й на їх незадовільний стан.
У Київській міській прокуратурі повідомили, що правоохоронці розслідують можливе розкрадання грошей, які були виділені на ремонт укриттів у столиц.
1 червня Голова Київської ОВА доручив вкотре перевірити, як функціонують усі сховища та укриття області. Всі укриття мають бути відкритими цілодобово та придатними для використання.