Перейти до основного змісту
Спроба заколоту "вагнерівців" у Росії пішла на користь Україні — ексрозвідник США

Спроба заколоту "вагнерівців" у Росії пішла на користь Україні — ексрозвідник США

Спроба заколоту "вагнерівців" у Росії пішла на користь Україні — ексрозвідник США
. Керівник ПВК "Вагнер" Євген Пригожин. Кадр з відео Пригожина. Фото: Центр Національного Спротиву

Невдала спроба бунту приватної військової компанії "Вагнер" у Росії призведе до репресій проти російського військового керівництва, користь від чого отримає українська сторона.

Про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону "Єдині новини" заявив Девід Лонг, колишній розвідник Військово-повітряних сил США.

"Від походу Пригожина на Ростов та Москву виграла Україна. Зараз в Росії будуть розбиратися з трьома різними категоріями людей. Є ті, хто підтримували Пригожина, є ті, хто йому не заважали, і є ті, хто не попереджали. І зараз роблять чистку їх всіх. А деякі з цих людей найбільш здібні, що є в РФ. І вони більше не загрожуватимуть Україні. Я так це бачу", — підкреслив він.

За словами ексрозвідника, російський генерал Суровікін, якого, за інформацією ЗМІ, арештовували силовики за нібито причетність до заколоту, підпадає або під першу, або під другу категорію.

"Думаю, швидше за все він брав участь у підготовці. На відео, де він говорить Пригожину повернутися, у нього немає ніяких знаків на уніформі, він неголений, і на його ногах лежить автомат. Це дуже незвичайні зйомки. Я не знаю, що там відбувалося. Незалежне видання "Медуза", редакція якого зараз у Балтії, випустило дуже цікаву статтю, що дехто в ГРУ підтримував Пригожина. Зараз будуть розбиратися з усіма цими справами", — вважає він.

Девід Лонг нагадав про нещодавню публікацію, у якій стверджується, що розвідка США знала про заколот за тиждень-два до його початку, а ФСБ дізналось про це лише за день наперед.

"Буде виникати питання, якщо знали, чому не сказали, хто винуватий. І це все вигідно Україні", — зауважив ексрозвідник.

При цьому він вважає, що РФ все ще може відчувати потребу в послугах найманців не лише в Україні, але й зокрема в Африці.

"Вагнерівці ще потрібні. Війська ООН скоро залишать Малі, а війська Вагнера там стежать за порядком. Від цих грошей не хочуть відмовлятися. Які наслідки в армії, якщо його приберуть, як будуть реагувати солдати? Зараз така ситуація, що всі ресурси РФ потрібні в Україні. Тому всі такі дії можуть завдати великих збитків РФ, коли йде контрнаступ", — підсумував Девід Лонг.

Що відомо про заколот Пригожина в Росії

У Росії близько доби тривав бунт "вагнерівців".

Увечері 23 червня глава ПВК "Вагнер" Євген Пригожин заявив, що війська Міноборони Росії вдарили по місцю дислокації "вагнерівців" і там нібито загинуло багато найманців. Він анонсував "марш справедливості", додав, що "вагнерівців" 25 тисяч і вони ідуть "розбиратись". А також закликав всіх, хто хоче "заканчівать бєзпрєдєл" долучатись до "маршу".

Міноборони РФ назвало заяву про обстріл "вагнерівців" "інформаційною провокацією", водночас проти Пригожина порушили кримінальне провадження за фактом "організації військового заколоту".

Уранці 24 червня президент РФ Путін у відеозверненні заявив, що Збройні сили Росії отримали наказ ліквідувати "заколотників" і назвав події "ударом в спину".

Про те, що Пригожин погодився припинити заколот повідомила пресслужба президента Білорусі Лукашенка. Переговори з Пригожиним вів Лукашенко, заявили в його пресслужбі.

26 червня Євген Пригожин оприлюднив перший після спроби заколоту аудіозапис, в якому пояснив причини свого вчинку.

27 червня самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко підтвердив приїзд засновника ПВК "Вагнер" Євгена Пригожина до країни.

Топ дня

Вибір редакції

На початок