У Києві з’явиться провулок Гарета Джонса. Хто він такий

У Києві з’явиться провулок Гарета Джонса. Хто він такий

У Києві з’явиться провулок Гарета Джонса. Хто він такий
Вікіпедія

Київська міська рада присвоїла провулку в Шевченківському районі столиці імʼя британського журналіста Гарета Джонса.

У пресслужбі міськради, за це рішення проголосували 104 депутати. Також міськрада перейменувала вулицю Димитрова на честь українського художника Никифора Дровняка (Деснянський район), а площу між вулицями Євгена Сверстюка та Раїси Окіпної назвали ім’ям дисидента і правозахисника Сергія Набоки (Дніпровський район).

Сквер у Шевченківському районі міста Києва на розі вулиць Зоологічної та Дегтярівської отримав назву "Мюнхенський", а сквер на перехресті вулиці Січових Стрільців і непарної сторони вулиці В’ячеслава Чорновола у Шевченківському районі назвали ім’ям радянського співака Мусліма Магомаєва.

Київрада також присвоїла нові назви низці безіменних вулиць та провулків: 

  • безіменний провулок з проєктною назвою "провулок Островського" назвали на честь українського поета Якова Щоголева (Дарницький район);
  • проєктний провулок 13115 перейменовано на провулок Милославський (Деснянський район);
  • вулицю проєктну 12637 – на вулицю Куричівську (Деснянський район);
  • вулицю проєктну 12638 – на вулицю Ковпитську (Деснянський район);
  • вулицю проєктну 13059 – на вулицю Стигольську (Деснянський район);
  • вулицю проєктну 12639 – на вулицю Помильську (Деснянський район);
  • вулицю проєктну 13079 – на вулицю Пляхівську (Деснянський район);
  • провулок без назви від вулиці Любомирівської до тупика – на провулок Парашутистів (Святошинський район). 

У разі перейменування вулиці немає потреби змінювати адресу реєстрації у паспорті, це можна зробити лише за власним бажанням. Крім того, документи на право власності, авто та інші правовстановлюючі документи, у яких зазначена стара назва, лишаються чинними. Перейменування вулиці також жодним чином не впливає на реалізацію виборчого права.

Внести зміни до правовстановлюючих документів можна під час чергового візиту до нотаріусу (наприклад, у разі продажу майна). У разі необхідності довідку про зміну назви вулиці можна отримати у Департаменті містобудування та архітектури КМДА.

Гарет Джонс

Британський журналіст був одним із перших західних кореспондентів, які своїми публікаціями донести світові правду про Голодомор мільйонів людей в Україні у 1932-1933 роках.

29 березня 1933-го Гарет Джонс скликав у Берліні пресконференцію, на якій вперше публічно заявив про катастрофічний голод в Україні. Пресреліз передрукували провідні світові видання, зокрема New York Evening Post та Manchester Guardian.

"Я пройшов через безліч сіл і дванадцять колгоспів. Скрізь я чув плач: "У нас немає хліба. Ми помираємо!" Цей плач лунає по всій Росії; на Волзі; в Сибіру; в Білорусі; в Центральній Азії та Україні — "Передайте в Англію, що ми пухнемо від голоду", — написано в його пресрелізі.

Деякі дослідники припускають, що Джордж Орвелл читав статті про Голодомор 1932-1933 років в Україні, знав про трагічну загибель Джонса, і, можливо, віддав йому данину, назвавши його прізвищем одного з головних персонажів оповідання "Колгосп тварин" — фермера пана Джонса.

На початок