У Києво-Печерській Лаврі оцифрують 15 тисяч об'єктів

У Києво-Печерській Лаврі оцифрують 15 тисяч об'єктів

У Києво-Печерській Лаврі оцифрують 15 тисяч об'єктів
Києво-Печерська лавра. Фото: УНІАН

У заповіднику "Києво-Печерська Лавра" оцифрують близько 15 тисяч культурних об'єктів, з яких близько 2,5 тисячі – це документи. Про це повідомили в МКІП.

Заповідник стане стартовим майданчиком в Україні у пілотному проєкті з цифрового збереження компанії Digital Transitions. Вони безкоштовно передали потрібне обладнання.

Першочергово оцифрують частину площинного живопису, ікони лаврської іконописної майстерні, різьблені дерев’яні кліше, гравюри та велику кількість унікальних рукописних план-креслень, які є в одному примірнику і датуються 17-19 століттями.

У Мінкульті вважають, що цей проєкт для Лаври стане частиною процесу повернення до свого глибокого українського коріння.

"Україна завжди буде знаходитися під загрозою війни через сусіда-агресора. Тому ми повинні використовувати діджиталізацію як засіб збереження нашої спадщини, а також розширення можливості її доступності та популяризації у світі", — каже заступниця міністра Анастасія Бондар.

Що відомо про події, пов'язані з храмами Києво-Печерської Лаври

15 листопада 2022 року СБУ відкрила кримінальне провадження щодо співів із прославлянням Росії під час богослужіння у Києво-Печерській Лаврі. 2 грудня минулого року президент Зеленський ввів у дію рішення РНБО про заборону діяльності в Україні релігійних організацій, афілійованих з Росією.

Увечері 2 грудня чоловічий монастир у Києво-Печерській Лаврі зареєстрували монастир Православної церкви України (ПЦУ).

31 грудня 2022 року закінчився термін угоди про оренду Успенського та Трапезного соборів Українською православною церквою (МП). Успенський собор і Трапезну церкву повернули в державу. У відповідь УПЦ (МП) подала позов до суду.

29 березня з УПЦ (МП) розірвали договір про оренду Нижньої Лаври. На початку квітня там почала роботу комісія Мінкульту щодо передачі державі 79 корпусів, які були у користуванні УПЦ.

5 червня Комісія МКІП завершила перевірки будівель на території Києво-Печерської Лаври. Від УПЦ вимагали звільнити приміщення.

На початок