Комісія Мінкульту перевірила 79 об'єктів Лаври. Від УПЦ МП вимагають звільнити будівлі

Комісія Мінкульту перевірила 79 об'єктів Лаври. Від УПЦ МП вимагають звільнити будівлі

Комісія Мінкульту перевірила 79 об'єктів Лаври. Від УПЦ МП вимагають звільнити будівлі
Києво-Печерська лавра. Фото: УНІАН

Комісія Міністерства культури та інформаційної політики, що працювала на території Києво-Печерської Лаври, завершила перевірки будівель і споруд. Її представники підписали із заповідником Акт приймання-передачі держмайна. Документ підтверджує перехід у користування заповідника 79 об’єктів на території Лаври.

Про це інформує пресслужба МКІП.

Зазначається, що комісія у своєму звіті виявила порушення вимог законодавства з боку Свято-Успенської Києво-Печерської лаври (чоловічого монастиря) УПЦ (МП). Як нагадали в Мінкульті, УПЦ (МП) допустила самовільну перебудову, добудову, перепланування пам’яток культурної спадщини на території заповідника "Києво-Печерська лавра".

Тому заповідник надіслав УПЦ МП вимогу про невідкладне звільнення, припинення користування і повернення всіх культових споруд і майна державної власності, що було передане у користування церкві за договором від 2013 року. Мова про будівлі, розташовані за адресами: вул. Лаврська, 11 та вул. Лаврська, 15.

Комісія Мінкульту перевірила 79 об'єктів Лаври. Від УПЦ МП вимагають звільнити всі будівлі
Комісія Мінкульту перевірила 79 об'єктів Лаври. Від УПЦ МП вимагають звільнити всі будівлі. Фото: Олександр Ткаченко/Telegram

Крім того, від релігійної громади вимагають передати заповіднику ключі від дверей до всіх 79-ти об’єктів державного майна, вказаних у Акті приймання-передачі майна. На виконання вищезазначених вимог УПЦ МП має 3 робочі дні із дня отримання відповідних документів. У разі відмови — докази передадуть до суду для ухвалення рішення про усунення перешкод заповіднику у користуванні майном.

Голова комісії МКІП Мар’яна Томин повідомила Суспільному, що представники монастиря (УПЦ МП — ред.) відмовилися через канцелярію прийняти Акт прийому-передачі державного майна. Заповідник відправив усі документи поштою та в електронному форматі.

Що відомо про роботу Комісії Мінкульту у Лаврі

29 березня сплив договір оренди національного заповідника "Києво-Печерська лавра" з Українською православною церквою (МП). Представники церкви мали залишити територію Лаври.

21 березня в Києво-Печерській Лаврі закрили вхід у ближні печери з мощами святих. Там працювала комісія, яка визначала, чи збережені музейні експонати.

Від 30 березня на території заповідника мала б працювати нова комісія, яка мала провести передачу державі 79 корпусів, які були у користуванні УПЦ МП.

30-31 березня комісія Мінкульту не змогла розпочати роботу через перешкоджання доступу до об'єктів. Заповідник подав відповідну заяву до поліції та просить усунути перешкоди у користуванні майном. Проте згодом комісія почала діяти.

19 квітня Комісія оглянула три пам'ятки на території заповідника. Після опечатання одного із приміщень віряни зірвали захисні ролети.

Комісія зафіксувала у Києво-Печерській Лаврі аварійний стан корпусу 112. Це стосується "Книжкового складу" другої половини 19 століття.

У коментарі Суспільному експомісник Лаври митрополит Павло (Лебідь) відкинув звинувачення у нищенні майна Лаври. Він зазначив, що "це все зробив музей, він нам це передав".

На початку травня комісія МКІП передала 16 корпусів Лаври у користування заповідника. В УПЦ МП заявили, що її представники актів приймання-передачі майна не підписували.

Раніше представники УПЦ МП подали позов до суду щодо визнання недійсною односторонню відмову від продовження договору, і заявили, що не збираються виселятися з Лаври до закінчення судового процесу.

На початок