Зеленський затвердив склад Комісії з питань координації євроатлантичної інтеграції

Зеленський затвердив склад Комісії з питань координації євроатлантичної інтеграції

Зеленський
Президент України Володимир Зеленський. Фото: пресслужба президента

Президент Володимир Зеленський затвердив новий склад Комісії з питань координації євроатлантичної інтеграції України.

Відповідний указ №344/2023 опублікований на сайті глави держави.

Головою Комісії перепризначено віцепрем'єр-міністерку — міністерку з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольгу Стефанішину, а заступником голови — заступника міністра закордонних справ Євген Перебийніс.

Також до складу Комісії увійшли ще 38 представників міністерств та інших державних структур.

Крім того, Президент вніс зміни до Положення про Комісію, згідно з якими національним координатором з питань співробітництва України з НАТО у сфері розбудови доброчесності може бути голова або один із заступників голови Національного агентства з питань запобігання корупції, а національним координатором з питань співробітництва України з НАТО в економічній сфері – перший заступник або один із заступників міністра економіки.

Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Що відомо про перспективи вступу України в НАТО

30 вересня 2022 року президент України Володимир Зеленський, голова Верховної ради Руслан Стефанчук та прем’єр-міністр Денис Шмигаль підписали заявку на вступ України в НАТО за пришвидшеною процедурою. Відповідна процедура передбачає вступ до НАТО без ПДЧ. У цьому питанні Україна орієнтується на досвід Фінляндії і Швеції. Поки українська сторона чекатиме на затвердження від всіх членів Альянсу, вона пропонує реалізувати пропозиції щодо гарантій безпеки для України згідно з Київським безпековим договором.

Генсек НАТО Столтенберг того ж дня заявив, що вступ України в НАТО залежить від згоди усіх 30-ти союзників.

Президенти 9 країн Центральної та Східної Європи офіційно підтримали членство України в НАТО. Серед них — лідери Чехії, Естонії, Латвії, Литви, Північної Македонії, Чорногорії, Польщі, Румунії та Словаччини. Також про підтримку вступу України до Альянсу заявила Канада. У Білому домі вважають, що вступ України в НАТО"не на часі".

Прессекретар президента Росії Володимира Путіна Дмитро Пєсков прокоментував подану Україною заявку на вступ до НАТО, заявивши, що євроатлантичний курс української влади став причиною російської агресії проти України.

На початок