Байден проти спрощення вимог для України на шляху до НАТО

Байден проти спрощення вимог для України на шляху до НАТО

Байден
Президент США Джо Байден. Фото: Getty Images

Президент США Джо Байден заявив, що він проти спрощення вимог для України на шляху до членства в НАТО.

Про це він сказав журналістам перед відльотом до Філадельфії, передає CNN.

На запитання, чи спростить він умови вступу України в НАТО, Байден відповів: "Ні. Тому що вони мають відповідати єдиним стандартам. Тому я не збираюся полегшувати це".

Водночас він визнав, що українська армія зараз відповідає стандартам країн НАТО, але має певні застереження.

"Я думаю, що вони зробили все, щоб продемонструвати здатність до військової координації, але є ціла проблема: чи безпечна їхня система? Чи не корумпована вона? Чи відповідає вона усім стандартам, яким відповідає кожна країна НАТО? Я думаю, що буде (відповідати). Я думаю, що можна це зробити. Але це не буде автоматично", — сказав Байден.

CNN раніше повідомляв, що джерело, знайоме з ситуацією, заявило, що Байден задоволений усуненням однієї з перешкод для вступу України в НАТО. За словами джерела, Байден був би готовий відмовитися від Плану дій щодо членства (ПДЧ) для України, який був описаний в угоді 2008 року.

Що відомо про перспективи вступу України в НАТО

30 вересня 2022 року президент України Володимир Зеленський, голова Верховної ради Руслан Стефанчук та прем’єр-міністр Денис Шмигаль підписали заявку на вступ України в НАТО за пришвидшеною процедурою. Відповідна процедура передбачає вступ до НАТО без ПДЧ. У цьому питанні Україна орієнтується на досвід Фінляндії і Швеції. Поки українська сторона чекатиме на затвердження від всіх членів Альянсу, вона пропонує реалізувати пропозиції щодо гарантій безпеки для України згідно з Київським безпековим договором.

Генсек НАТО Столтенберг того ж дня заявив, що вступ України в НАТО залежить від згоди усіх 30-ти союзників.

Президенти 9 країн Центральної та Східної Європи офіційно підтримали членство України в НАТО. Серед них — лідери Чехії, Естонії, Латвії, Литви, Північної Македонії, Чорногорії, Польщі, Румунії та Словаччини. Також про підтримку вступу України до Альянсу заявила Канада. У Білому домі вважають, що вступ України в НАТО"не на часі".

Прессекретар президента Росії Володимира Путіна Дмитро Пєсков прокоментував подану Україною заявку на вступ до НАТО, заявивши, що євроатлантичний курс української влади став причиною російської агресії проти України.

На початок