Франція планує підтримати вступ України до НАТО — Le Monde

Франція планує підтримати вступ України до НАТО — Le Monde

Франція планує підтримати вступ України до НАТО — Le Monde
Париж. Фото: AP

Французьке керівництво змінює свої погляди щодо можливого членства України в Північноатлантичному альянсі, наближаючи їх до позиції Польщі та країн Балтії.

Про це повідомляє французьке видання Le Monde із посиланням на власні джерела.

"Відстоювати перспективу вступу України до Північноатлантичного альянсу, щоб вплинути на конфлікт і спробувати посадити Москву та Київ за стіл переговорів — саме такому підходу зараз віддає перевагу Франція в делікатних дискусіях між союзниками України напередодні щорічного саміту НАТО, запланованого у Вільнюсі, столиці Литви, 11 і 12 липня", — йдеться у повідомленні.

Автори публікації підкреслюють, що Париж, Берлін і Вашингтон досі виключали можливість приєднання України до НАТО, однак її підтримували країни Центральної Європи, такі як Польща та країни Балтії.

"Ця французька ініціатива мала б посилити тиск на Росію в той час, як український контрнаступ постає перед труднощами", — пише видання.

За даними журналістів, Рада оборони Франції, яка зібралася 12 червня в Єлисейському палаці, розглянула можливість ймовірного членства України в НАТО. Французьке керівництво схильне вважати, що цей крок міг би стати окремою гарантією безпеки та у разі завершення війни запобігти будь-якій новій агресії Росії.

"Це відкриття є справжнім перетворенням для Франції. Діючи таким чином, Париж наближається до позицій, які відстоюють країни Центральної Європи, більшість з яких, в першу чергу Польща та країни Балтії, невтомно виступає за вступ України до НАТО", — зазначається в публікації.

"Французька позиція тепер ближча до польської, ніж до німецької", — зауважив у коментарі виданню іноземний дипломат.

Раніше генсек НАТО Єнс Столтенберг на зустрічі із канцлером Німеччини Олафом Шольцом заявив, що рішення, які ухвалять на саміті НАТО у Вільнюсі і липні, наблизять Україну до Північноатлантичного альянсу.

Що відомо про перспективи вступу України в НАТО

30 вересня 2022 року президент України Володимир Зеленський, голова Верховної ради Руслан Стефанчук та прем’єр-міністр Денис Шмигаль підписали заявку на вступ України в НАТО за пришвидшеною процедурою. Відповідна процедура передбачає вступ до НАТО без ПДЧ. У цьому питанні Україна орієнтується на досвід Фінляндії і Швеції. Поки українська сторона чекатиме на затвердження від всіх членів Альянсу, вона пропонує реалізувати пропозиції щодо гарантій безпеки для України згідно з Київським безпековим договором.

Генсек НАТО Столтенберг того ж дня заявив, що вступ України в НАТО залежить від згоди усіх 30-ти союзників.

Президенти 9 країн Центральної та Східної Європи офіційно підтримали членство України в НАТО. Серед них — лідери Чехії, Естонії, Латвії, Литви, Північної Македонії, Чорногорії, Польщі, Румунії та Словаччини. Також про підтримку вступу України до Альянсу заявила Канада. У Білому домі вважають, що вступ України в НАТО"не на часі".

Прессекретар президента Росії Володимира Путіна Дмитро Пєсков прокоментував подану Україною заявку на вступ до НАТО, заявивши, що євроатлантичний курс української влади став причиною російської агресії проти України.

На початок