Жодної позиції не втрачено, де ЗСУ обороняються. Маляр розповіла про ситуацію на східних фронтах

Жодної позиції не втрачено, де ЗСУ обороняються. Маляр розповіла про ситуацію на східних фронтах

Жодної позиції не втрачено, де ЗСУ обороняються. Маляр розповіла про ситуацію на східних фронтах
mil.gov.ua

Сили оборони України продовжують як наступати, так і оборонятися та мають частковий успіх на східному фронті. На напрямках, де українські захисники в обороні — жодної позиції не втрачено і армія РФ не змогла просунутись.

Про це повідомила заступниця міністра оборони України Ганна Маляр. За її словами, українські війська діють в умовах авіаційної та артилерійської переваги військових Росії.

"Ворог намагається витіснити наші війська із займаних позицій, веде штурмові дії одразу на кількох напрямках, зокрема на Лиманському. На Бахмутському інтенсивність бойових дій дещо знизилася", — зазначила вона.

За даними Міноборони, ЗСУ наступають на окремих ділянках фронту, займають панівні висоти та лісосмуги з метою поступового витіснення ворога з підступів до Бахмута.

Армія РФ докладає усіх зусиль, аби зупинити наступи Сил оборони.

На півдні України, за її даними, Сили оборони наступають на кількох напрямках одразу. На цих ділянках ЗСУ мають тактичних успіх і поступово просуваються вперед.

"Станом на зараз до двох кілометрів на кожному напрямку".

Також, за її словами, на деяких звільнених позиціях та населених пунктах закріплюються українські підрозділи.

"На Бердянському і Маріупольському напрямках ворог стягує війська з інших напрямків та збільшує вогневий вплив. Крім того, українські війська стикаються з суцільним замінуванням полів", — поінформувала вона.

16 червня Бахмутський напрямок відвідав командувач Сухопутних військ генерал-полковник Олександр Сирський.

"З бійцями та командирами визначили головні завдання та спланували подальші дії. Наші плани потребують періодичного корегування і уточнення. Саме цьому зараз присвячена моя робота у військах", — повідомляв він.

Що відомо про бої за Бахмут

  • РФ перекидає війська з півдня на Бахмутський напрямок, щоб не допустити просування ЗСУ, заявила заступниця міністра оборони Маляр. Однак, за її словами, російським військами не вдається стримувати Сили оборони.
  • Під Бахмутом на Донеччині точаться позиційні бої, військові РФ вже не так активно йдуть у наступ. Як повідомив речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий, на цьому відтинку фронту діють найбільш підготовлені підрозділи РФ — повітряно-десантні війська. Вони у порівнянні з вагнерівцями обережніші, йдуть в атаку набагато рідше.
  • На Бахмутському напрямку українська армія відбила всі атаки і провела успішні штурми в районі Роздолівка - Краснополівка та Берхівка - Ягідне, повідомив речник Генерального штабу Олександр Штупун вранці 15 червня.
  • Заступниця міністра оборони Ганна Маляр завила, що втрати російської армії в районі Бахмута майже в 9 разів більше, ніж з української сторони. За 13 червня Сили оборони на Бахмутському напрямку просунулись вперед на 500 метрів, додала Маляр. Водночас Сили РФ понад 400 разів обстріляли українські позиції, повідомив речник Східного угруповання військ Сергій Череватий 14 червня.
  • За минулий тиждень українські військові взяли під контроль 16 квадратних кілометрів на Бахмутському напрямку, озвучила дані Маляр 12 червня.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок