Норвегія і Данія нададуть Україні додаткову партію боєприпасів

Норвегія і Данія нададуть Україні додаткову партію боєприпасів

Міністр оборони Норвегії Бьорн Арільд Грам
. Міністр оборони Норвегії Бьорн Арільд Грам. Фото: Associated Press

Норвегія і Данія погодили надання Україні додаткових 9 тисяч артилерійських снарядів.

Про це йдеться у заяві на сайті уряду Норвегії.

Зокрема, Норвегія надасть Україні снарядові гільзи, а Данія — детонатори й паливні заряди до снарядів.

Норвегія також надає 7 тисяч снарядів із власних запасів. Зазначається, вони вже надіслані в Україну.

"Україна має гостру потребу в артилерійських боєприпасах. Тому ми вирішили об’єднати зусилля з Данією для нової пожертви, щоб Україна отримала боєприпаси якнайшвидше", – сказав міністр оборони Норвегії Бьорн Арільд Грам.

Раніше Норвегія надала 20 тисяч артилерійських снарядів. З врахуванням сьогоднішнього оголошення, Норвегія загалом зобов'язалася надати Україні 27 тисяч снарядів. Окрім цього, Норвегія спільно з Данією зобов'язалися передати 17 тисяч снарядів.

"Ці артилерійські снаряди можуть використовуватися у декількох типах артилерії, у тому числі у гаубицях M109, які Україна раніше отримала від Норвегії", — йдеться у повідомленні.

Президент України Володимир Зеленський подякував урядам Норвегії й Данії за допомогу.

Вдячний урядам Норвегії та Данії на чолі з за новий спільний пакет оборонної допомоги. Додаткова партія артилерійських снарядів – вкрай потрібна Україні на полі бою. Разом наближаємо нашу спільну перемогу", — йдеться у дописі Зеленського у Twitter.

14 червня повідомлялось, що у Міноборони Данії визначилися з термінами навчання українських пілотів керуванню винищувачами F-16.

Яка ситуація з постачанням Україні боєприпасів

15 лютого уряд США уклав оборонний контракт на суму понад 500 млн доларів на виробництво артилерійських боєприпасів для української армії.

Крім цього, держконцерн "Укроборонпром" презентував перший продукт спільного виробництва з однією з країн-членів Північноатлантичного альянсу — 120-мм мінометні міни. Вони вже поступили на фронт для потреб Збройних сил України.

1 березня канцлер ФРН Олаф Шольц повідомив, що Німеччина збільшить виробництво боєприпасів для підтримки України.

8 березня міністр оборони України Олексій Резніков на зустрічі своїх колег з ЄС у Стокгольмі заявив, що Україні потрібні системи ППО, мільйон боєприпасів, а також бронетехніка і танки.

На початок