Данія передасть Україні дві тисячі артснарядів

Данія передасть Україні дві тисячі артснарядів

Данія
Данія, ілюстративне фото: Getty Images

Данія надішле Україні додаткові дві тисячі артилерійських снарядів на суму близько 250 мільйонів данських крон.

Про це оголосили в.о. міністра оборони Троельс Лунд Поульсен та міністр закордонних справ Ларс Льокке Расмуссен після зустрічі в Комітеті з питань зовнішньої політики, де уряд отримав підтримку данського парламенту для надання допомоги, повідомляє Jyllands-Posten.

Водночас міністр оборони не назвав тип боєприпасів.

"Ми дотримуємося загальної характеристики. Це те, що мають попит в української сторони, і це те, що допомагає на полі бою", — сказав Поульсен.

Міністр закордонних справ зазначив, що снаряди допоможуть українським силам під час наступу та дадуть можливість "знову відповісти" Росії.

"Це суттєвий внесок, який дуже потрібен Україні", — сказав Расмуссен.

Пожертвування здійснюється за конкретним запитом України.

Яка ситуація з постачанням Україні боєприпасів

15 лютого уряд США уклав оборонний контракт на суму понад 500 млн доларів на виробництво артилерійських боєприпасів для української армії.

Крім цього, держконцерн "Укроборонпром" презентував перший продукт спільного виробництва з однією з країн-членів Північноатлантичного альянсу — 120-мм мінометні міни. Вони вже поступили на фронт для потреб Збройних сил України.

1 березня канцлер ФРН Олаф Шольц повідомив, що Німеччина збільшить виробництво боєприпасів для підтримки України.

8 березня міністр оборони України Олексій Резніков на зустрічі своїх колег з ЄС у Стокгольмі заявив, що Україні потрібні системи ППО, мільйон боєприпасів, а також бронетехніка і танки.

На початок