США заблокували продаж HIMARS Угорщині через її відмову схвалити вступ Швеції в НАТО

США заблокували продаж HIMARS Угорщині через її відмову схвалити вступ Швеції в НАТО

ЗМІ
Білий дім, Вашингтон
Білий дім, Вашингтон, США. Фото: AP

Сенатор Джеймс Ріш від республіканської партії у Комітеті з міжнародних відносин, заблокував продаж зброї США Угорщині на суму 735 мільйонів доларів через відмову країни схвалити членство Швеції в Північноатлантичному альянсі.

Про це повідомляє The Wall Street Journal.

Зазначається, що рішення загальмувати нові продажі зброї Будапешту демонструє зростаючий гнів на Угорщину з боку прихильників НАТО, таких як Ріш, який рідко блокує продажі зброї країнам у будь-якій частині світу.

"Протягом деякого часу я прямо висловлював свою стурбованість владі Угорщини щодо її відмови просувати голосування за вступ Швеції до НАТО. Є факт, що зараз червень і ще цього не зроблено, я вирішив, що продаж нового військового обладнання США Угорщині буде призупинено", — сказав Джеймс Ріш.

За його словами, Угорщина має дозволити вступ Швеції до Альянсу, якщо вона хоче придбати пакет озброєнь, що включає 24 ракетні пускові батареї HIMARS та понад 100 ракет і контейнерів разом із відповідними частинами та підтримкою.

Видання зауважує, що усі значні продажі зброї США вимагають від голови та високопоставлених членів Комітетів у закордонних справах Сенату та Палати представників дати схвалення, перш ніж Державний департамент публічно повідомить про продаж. Заперечення Джеймса Ріша заважають Держдепартаменту фіналізувати угоду з продажу зброї Угорщині.

Водночас представник Держдепу відмовився коментувати цю тему, заявивши, що департамент не коментує "незавершені продажі зброї".

Речник уряду Угорщини не відповів на запит про коментар.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг під час візиту до Туреччини заявив, що уряд Швеції виконав усі свої зобов’язання перед країною, необхідні для її вступу до складу Північноатлантичного альянсу.

Що відомо про вступ Швеції та Фінляндії до НАТО

Туреччина 28 червня 2022 року погодилася підтримати вступ Швеції та Фінляндії до НАТО. Три країни підписали спільний меморандум за підсумками перемовин у Мадриді.

29 червня на саміті в Мадриді країни НАТО офіційно "запросили" Фінляндію та Швецію стати членами Альянсу.

Президент Франції Еммануель Макрон підписав ратифікаційний протокол про вступ Фінляндії та Швеції до НАТО, раніше ухвалений французьким парламентом.

Станом на 29 липня дві третини членів НАТО ратифікували протоколи про вступ Швеції та Фінляндії до Альянсу

В серпні президент США Джо Байден підписав протоколи про вступ Фінляндії та Швеції до Північноатлантичного альянсу.

23 січня президент Туреччини Реджеп Ердоган сказав, що його країна не підтримає заявку Швеції на вступ у Північноатлантичний альянс через акцію у Стокгольмі, учасники якої спалили Коран.

4 квітня Фінляндія офіційно стала 31-им членом НАТО. Біля штаб-квартири Альянсу у Брюсселі урочисто підняли прапор Фінляндії.

На початок