Макрон підписав протокол про приєднання Швеції та Фінляндії до НАТО

Макрон підписав протокол про приєднання Швеції та Фінляндії до НАТО

Макрон підписав протокол про приєднання Швеції та Фінляндії до НАТО
Президент Франції Еммануель Макрон. фото: Associated Press

Президент Франції Еммануель Макрон підписав ратифікаційний протокол про вступ Фінляндії та Швеції до НАТО, раніше ухвалений французьким парламентом.

Про це повідомляє BFMTV з посилання на Єлисейський палац.

"Цей суверенний вибір Фінляндії та Швеції зміцнить їхню безпеку перед поточною загрозою в їхньому безпосередньому сусідстві і зробить значний внесок, враховуючи можливості цих двох партнерів, у колективну позицію та нашу Європейську безпеку", — зазначили у Єлисейському палаці.

Швеція та Фінляндія вирішили відмовитися від свого нейтралітету на тлі війни Росії проти України. Тепер усі 30 держав-членів НАТО повинні офіційно ратифікувати цей захід, перш ніж Швеція і Фінляндія зможуть користуватися повним захистом статті 5 Статуту НАТО в разі нападу.

НАТО. Усі останні новини

Що відомо

  • Фінляндія і Швеція після вторгнення Росії в Україну оголосили, що планують вступати до НАТО. Курс на приєднання до Альянсу знайшов відгук у фінському політикумі й суспільстві на тлі війни. У Кремлі заявили, що "у Росії з'явиться більше офіційно оголошених противників", якщо Фінляндія та Швеція вступлять до НАТО.
  • Станом на 29 липня дві третини членів НАТО вже ратифікували протоколи про вступ Швеції і Фінляндії до Альянсу.
  • 9 серпня президент США Джозеф Байден підписав протоколи про вступ Фінляндії та Швеції до Північноатлантичного альянсу.

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Вибір редакції

На початок