Макрон підписав протокол про приєднання Швеції та Фінляндії до НАТО

Макрон підписав протокол про приєднання Швеції та Фінляндії до НАТО

Макрон підписав протокол про приєднання Швеції та Фінляндії до НАТО
. Президент Франції Еммануель Макрон. фото: Associated Press

Президент Франції Еммануель Макрон підписав ратифікаційний протокол про вступ Фінляндії та Швеції до НАТО, раніше ухвалений французьким парламентом.

Про це повідомляє BFMTV з посилання на Єлисейський палац.

"Цей суверенний вибір Фінляндії та Швеції зміцнить їхню безпеку перед поточною загрозою в їхньому безпосередньому сусідстві і зробить значний внесок, враховуючи можливості цих двох партнерів, у колективну позицію та нашу Європейську безпеку", — зазначили у Єлисейському палаці.

Швеція та Фінляндія вирішили відмовитися від свого нейтралітету на тлі війни Росії проти України. Тепер усі 30 держав-членів НАТО повинні офіційно ратифікувати цей захід, перш ніж Швеція і Фінляндія зможуть користуватися повним захистом статті 5 Статуту НАТО в разі нападу.

НАТО. Усі останні новини

Що відомо

  • Фінляндія і Швеція після вторгнення Росії в Україну оголосили, що планують вступати до НАТО. Курс на приєднання до Альянсу знайшов відгук у фінському політикумі й суспільстві на тлі війни. У Кремлі заявили, що "у Росії з'явиться більше офіційно оголошених противників", якщо Фінляндія та Швеція вступлять до НАТО.
  • Станом на 29 липня дві третини членів НАТО вже ратифікували протоколи про вступ Швеції і Фінляндії до Альянсу.
  • 9 серпня президент США Джозеф Байден підписав протоколи про вступ Фінляндії та Швеції до Північноатлантичного альянсу.

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок