Гроссі заявив, що їде в Україну для оцінки ситуації на Запорізькій АЕС

Гроссі заявив, що їде в Україну для оцінки ситуації на Запорізькій АЕС

Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі
Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі під час пресконференції у Дніпрі, Україна, 29 березня 2023 року, фото: AP

Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Гроссі вирушив до України.

Про це Рафаель Гроссі повідомив у Twitter.

"Їду в Україну на зустріч з президентом Володимиром Зеленським, щоб представити програму допомоги у подоланні наслідків через підрив греблі Каховської ГЕС", — йдеться у дописі гендиректора МАГАТЕ.

Гроссі додав, що оцінить ситуацію на Запорізькій АЕС і проведе ротацію місії підтримки та допомоги МАГАТЕ Запоріжжя (ISAMZ) у посиленому складі.

11 червня Рафаель Гроссі заявив, що експертам МАГАТЕ потрібен доступ до місця поблизу ЗАЕС, щоб з'ясувати причину значної розбіжності між різними вимірами висоти водосховища, яке постачає воду для охолодження шести реакторів станції та сховища відпрацьованого палива.

Що відомо про затоплення Херсонщини внаслідок підриву Каховської ГЕС та евакуацію людей

Російські війська 6 червня підірвали Каховську ГЕС. В зоні підтоплення опинились 80 населених пунктів. Більшість з них на лівобережжі Херсонщини.

Внаслідок затоплення Олешок на лівому березі Дніпра Херсонщини загинули дев’ятеро людей. Поки неможливо встановити кількість зникли безвісти, російські військові не дають людям можливості евакуюватись.

У Голій Пристані вода зупинилась і впала у деяких місцях на п'ять сантиметрів. Люди евакуюються самотужки. Раніше керівниця Голопристанської МВА Світлана Лінник. повідомила, що у місті затоплені 196 житлових будинків.

У Новій Каховці вода також відступає, вона нижче Дніпровського проспекту. Людей почали пускати перевірити свої домівки. Найгірша ситуація у Корсунці. Звідти самотужки виїхали майже всі жителі. Окупаційна влада евакуацією не займається.

На початок